Wiadomości: Digital Comics Unlimited - pierwsza ofiara?

Digital Comics Unlimited - pierwsza ofiara?

2007-11-19 20:31:16 - Hotaru - źródło: Graphic Imaging Technology

W tydzień po premierze projektu Marvel's Digital Comics Unlimited, który jest formą dystrybucji komiksów w sieci Internet, obserwujemy pierwszą konsekwencję wystartowania tej inicjatywy. Chodzi o amerykańską firmę Graphic Imaging Technology, która do tej pory posiadała licencje na elektorniczne rozpowszechnianie utworów firm Marvel i MAD. Do tej pory, ponieważ Dom Pomysłów postanowił z końcem roku nie przedłużać firmie GIT licencji na publikację.

Prawdopodobnie Marvel postrzegał wydawane na krążkach DVD cyfrowe archwia swoich komiksów jako bezpośrednią konkurencję Digital Comics Unlimited. Dlatego wydano decyzję o nie kontynuowaniu współpracy z GIT. Właściciele firmy nie kryją rozgoryczenia. Zauważają, że obie inicjatywy łączy tylko portfolio tytułów oraz fakt dystrybucji cyfrowych wersji. Różnią się tym, że GIT sprzedawał płytki na własność za pomocą zwykłej poczty, podczas gdy DCU Marvela nie sprzedaje komiksów, a jedynie udziela do nich dostępu - wraz z wygaśnięciem subskrypcji klient traci dostęp do wybranych przez siebie tytułów. Tym samym nikt legalnie nie będzie mógł już kolekcjonować komiksów w wersji cyfrowej.

Firma GIT nie składa jeszcze broni, ale ma bardzo ograniczone pole działania. Wezwała swoich klientów do wysyłania listów do Marvel Entertainemnt z nadzieją, że decyzja o zakończeniu współpracy nie jest ostateczna.

Jak zwykle, będziemy was informować o rozwoju sytuacji.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.