Avalon » Archiwum » Wrzesień 2007

Archiwum wiadomości: Wrzesień 2007

50 najbardziej lubianych postaci Marvela

2007-09-30 10:07:46 - Cyclop83 - źródło: ComicBookResources

Fani komiksów odwiedzający forum strony ComicBookResources oddając głosy na postacie, które są ich ulubionymi, stworzyli zestawienie 50 najbardziej lubianych postaci Marvela. Oto pełna lista.

Komentarze:

czytaj dalej...

"Hardcore"

2007-09-29 21:18:13 - Don David

Wilson Fisk powraca by spłacić stare długi i by ponownie wspiąć się na szczyt półświatka przestępczego. Typhoid Mary i Bullseye mają swoje role do odegranie w jego planie. Wszystko to doprowadzi wreszcie do pojedynku mano a mano, Kingpin kontra Daredevil.

 

Daredevil vol. 2 #46

Daredevil vol. 2 #47

Daredevil vol. 2 #48

Daredevil vol. 2 #49

Daredevil vol. 2 #50

Living Tribunal #7

2007-09-28 13:39:01 - Lex

Living Tribunal - wszechpotężny i wszechwiedzący kosmiczny byt, stworzony, aby sprawować pieczę nad całym uniwersum Marvela, zanim wyda swój osąd na temat jakiegoś wydania zbiorczego, zawsze na konsultację wzywa redaktorów Avalonu.

 

Dziś przekonamy się, kto jest szefem... Daredevil vol. 2 Underboss

Art Arena - Runda II - początek

2007-09-27 20:07:34 - Lex

Pierwsza runda Art Areny za nami - na polu boju zostało szesnastu najlepszych (waszym zdaniem) rysowników. Kto przejdzie dalej?

Komentarze:

czytaj dalej...

Zwiastuny kilku październikowych komiksów Marvela

2007-09-27 17:52:43 - Cyclop83 - źródło: ComicsContinuum

Mam dla Was kilka interesujących zwiastunów komiksów Marvela, które mają ukazać się w październiku. Hobgoblin szykuje się do konfrontacji z gangiem, którego szefem jest Black Tarantula. To zobaczycie w "Amazing Spider-Girl #13". Tymczasem w "Captain America #31" swój początek ma nowa historia zatytułowana "The Burden Of Dreams". Nasz drogi Bucky jest więźniem Red Skulla i jest torturowany przez Dr. Faustusa. Życie Matta Murdocka staje się coraz trudniejszym. Musi walczyć zarówno na sali sądowej, jak i na ulicach Hell's Kitchen o to, by wszystko co odzyskał, nie uległo ostatecznemu zniszczeniu. O tym dowiecie się w komiksie "Daredevil #101", który jest drugim rozdziałem historii '"Without Fear". W  "Marvel Comics Presents #2" wystąpią: Hellcat, Taskmaster, enigmatyczny Weapon Omega oraz swój debiut będzie miała super drużyna, która swe istnienie dedykuje Kapitanowi Ameryce. Co można powiedzieć o "Mighty Avengers #5"? Wkurzony na maxa Sentry versus Ultron! "Ultimate Fantastic Four #47" jest początkiem nowej historii, "Ghosts". Dojdzie w niej do konfrontacji Reed Richards versus Ultimate Crimson Dynamo, a Invisible Woman walczy o przetrwanie po tym, jak jej helikopter został zestrzelony. "Wolverine #58" jest drugim rozdziałem historii o dość wymownym tytule "Logan Dies". Nasz główny bohater może i jest obecnie w stanie głębokiego snu, ale na pomoc przybywają Iron Man i Dr. Strange. Zobaczymy, co zdziałają. Zapraszam na zwiastuny.

Komentarze:

czytaj dalej...

Secret War

2007-09-26 17:46:14 - Gamart

Wszyscy wiemy, że Nick Fury to twardy facet. Tym razem postanowił posprzątać w Latverii bez zgody przełożonych za pomocą takich sław, jak Captain America, Spider-Man, Daredevil, Black Widow, Luke Cage, Wolverine i młoda agentka Daisy Johnson. Zobaczcie, jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że wyleciał z S.H.I.E.L.D. i do tej pory się ukrywa.

 

Secret War #1

Secret War #2

Secret War #3

Secret War #4

Secret War #5  

Komiksy wychodzące 26.09

2007-09-26 13:13:10 - Spence - źródło: comiclist.com

<milutki głos Kobiety-Robota> Witamy. Dziś polecamy duety Bendis/Immonen, Brubaker/Philips, Fraction/Kitson oraz Carey/Ramos, a także trio Brubaker/Fraction/Aja. Dziękujemy serdecznie za odwiedzenie naszej strony i zapraszamy ponownie. Życzymy także miłego dnia.<\milutki głos Kobiety-Robota>

Komentarze:

czytaj dalej...

Rekrutacja do filmówki: nowi redaktorzy

2007-09-25 11:00:38 - Lex

Po trzytygodniowej rekrutacji oraz długich i wyczerpujących dyskusjach, które po niej nastąpiły, wyłoniliśmy nowych redaktorów do naszego działu filmowego. Wybór nie był prosty, bo tym razem dostaliśmy sporo dobrych zgłoszeń i w kilku przypadkach nie obeszło się bez ostrej debaty. Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy za ogrom pracy, który włożyli w przygotowane przez nas zadania, radzimy się nie zniechęcać i zachęcamy do udziału w kolejnych rekrutacjach.


Przechodząc jednak do meritum: niezmiernie miło jest nam ogłosić, że do redakcji Avalonu dołączają: Bullet, Fylyp3g, Janio15 oraz jsf. Serdeczne gratulacje i połamania pióra!

Avalon Pulse #10

2007-09-24 14:15:15 - Lex

Za nami ciekawy tydzień - Marvel zaserwował nam aż trzy tytuły tworzące World War Hulk i na dodatek grudniowe zapowiedzi.

 

Dziesiąty Avalon Pulse to dobry moment na zadanie wam pytania o ocenę tej kolumny - zachęcamy do zgłoszenia swoich sugestii, uwag i krytyki na forum. W ramach jubileuszowego prezentu umożliwiamy Wam łatwy dostęp do wszystkich numerów Pulse'a (dostępny również z menu: Fandom -> Avalon Pulse).

 

Avalon Pulse #10

Rekrutacja do filmówki: epilog

2007-09-24 11:23:37 - Kakteen

Wczoraj, blisko północy oficjalnie zamknęliśmy termin nadsyłania zgłoszeń i rozwiązywania zadań przez kandydatów pretendujących do roli nowych redaktorów sekcji filmowej Avalonu. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy wydaje się małe podsumowanie.

Komentarze:

czytaj dalej...

"Lowlife"

2007-09-23 10:58:06 - Foxdie

Matthew wciąż boryka się z konsekwencjami ujawnienia jego podwójnej tożsamości, a w jego życiu pojawia się niewidoma kobieta, w której najwyraźniej się zadurzył. W międzyczasie władzę nad przestępczym światkiem Hell's Kitchen próbuje przejąć The Owl, czy Daredevil będzie w stanie go powstrzymać? W tle mają miejsce zdarzenia, które zwiastują powrót znaczącej postaci. Oto kolejny rozdział z życia niewidomego prawnika bez strachu.

 

Daredevil vol. 2 #41  

Daredevil vol. 2 #42

Daredevil vol. 2 #43

Daredevil vol. 2 #44

Daredevil vol. 2 #45

Secret Wars: What If?

2007-09-22 22:12:27 - Lex

Na pożegnanie Secret Wars mamy dla was alternatywną wersję tej historii - What If? vol. 2 #114.

 

Dodatkowo, Demogorgon uzupełnił katalog postaci o głównych bohaterów tego komiksu - przed wami: Bravado [Ziemia 9811], Chokehold [Ziemia 9811], Crusader [Ziemia 9811], Firefly [Ziemia 9811], Gator [Ziemia 9811], Malefactor [Ziemia 9811], Moleciunion [Ziemia 9811], Mustang [Ziemia 9811], Raze [Ziemia 9811] i Torrent [Ziemia 9811].

Zapowiedzi: grudzień 2007

2007-09-22 10:37:37 - Avalon Team - źródło: Marvel

Pora przedstawić zapowiedzi na ostatni miesiąc 2007 roku. Już dziś możecie zaplanować sobie prezenty pod choinkę.

 

 

 

 

Zapowiedzi: grudzień 2007

Secret Wars: Day X

2007-09-21 22:57:21 - Lex

Nasza prezentacja Secret Wars dobiega końca. Mamy dla was redakcyjny trójgłos zgodnie zachęcający do sięgnięcia po ten crossover, tradycyjny opis crossa oraz bardzo zabawny filmik prezentujący próbę odtworzenia wydarzeń, które rozegrały się na Battleworld.

"The Trial of the Century"

2007-09-21 15:12:42 - Don God

Mający poważne problemy ze swoim własnym życiem prywatnym, Matt podejmuje się obrony White Tigera - superbohatera niesłusznie oskarżonego o zamordowanie policjanta. Prawnik wie, że jego klient jest niewinny, ale musi przekonać o tym też ławę przysięgłych. Czy zamieszanie wokół jego osoby będzie miało negatywny wpływ na przebieg procesu?

 

 

Daredevil vol. 2 #38

Daredevil vol. 2 #39

Daredevil vol. 2 #40  

Art Arena - Runda I - ostatnie pojedynki

2007-09-20 20:31:14 - Lex

Przed nami ostatnie pojedynki pierwszej rundy Art Areny. Od waszych głosów zależy, którzy artyści dostaną się do czołowej szesnastki.

Komentarze:

czytaj dalej...

Secret Wars: Day IX

2007-09-20 15:15:23 - Lex

Na Ziemię wracają Avengers i Fantastic Four. Jaka będzie przyszłość tych zespołów?

Avengers #243
Fantastic Four #265
Iron Man #182
Thor #383

Secret Wars: Day VIII

2007-09-19 23:43:30 - Lex

Secret Wars zakończone - bohaterowie powracają do domu, do swych ziemskich radości i problemów.

Amazing Spider-Man #252
Marvel Team-Up #141
Incredible Hulk #295
Uncanny X-Men #181

Secret Wars: Day VII

2007-09-18 16:34:59 - Lex

Jaki będzie wynik starcia Galactusa z Doomem? Czy zwycięzca z tego pojedynku rzuci wyzwanie Beyonderowi? Co na to superbohaterowie?

 

Secret Wars #10

Secret Wars #11

Secret Wars #12

 

Secret Wars: Day VI

2007-09-17 16:30:24 - Lex

Herosi otrzymują zaskakujące wzmocnienie, które przyda im się w zbliżającej się konfrontacji z Galactusem. Najpierw jednak muszą zemścić się za śmierć członkini Avengers.

 

Secret Wars #7

Secret Wars #8

Secret Wars #9

 

Avalon Pulse #9

2007-09-17 11:22:54 - Lex

Tym razem nie mamy powodu do narzekania - zeszły tydzień obfitował w zaskakujące newsy oraz długo oczekiwane komiksy. Zapraszamy do redakcyjnego podsumowania ostatnich siedmiu dni.

 

Avalon Pulse #9

Secret Wars: Day V

2007-09-16 14:59:18 - Lex

Opuszczeni przez mutantów superbohaterowie ulegają zaskakującemu atakowi złoczyńców. Czy jest dla nich jakaś nadzieja? Co planują Xavier i Magneto? No i przede wszystkim, co zamierza Galactus?

 

Secret Wars #4 

Secret Wars #5

Secret Wars #6

"Out" - part 2

2007-09-16 09:17:22 - Don David

Ciąg dalszy problemów Matta Murdocka po publicznym ujawnieniu jego tożsamości. Jaka będzie jego ostateczna decyzja odnośnie losów Daredevila? Jak wpłyną na jej podjęcie Spider-Man, Black Widow i Elektra? I co na to wszystko powie Uri Rosenthal, właściciel Daily Globe? Bendis i Maleev prezentują finał historii "Out".

 

Daredevil vol. 2 #35  

Daredevil vol. 2 #36

Daredevil vol. 2 #37

Secret Wars: Day IV

2007-09-15 13:05:55 - Lex

Najpotężniejsi bohaterowie i najgroźniejsi złoczyńcy przeniesieni na drugi koniec wszechświata. Kim jest sprawca tego zamieszania, tajemniczy i potężny Beyonder? Kto rzuci mu wyzwanie, a kto będzie próbował zdobyć obiecaną nagrodę? Kto zostanie liderem herosów, a kto łotrów? I czy mogą liczyć na pełną lojalność swoich podwładnych?

 

Secret Wars #1  

Secret Wars #2

Secret Wars #3

Secret Wars: Day III

2007-09-14 16:38:59 - Lex

Pora przedstawić ostatnich aktorów występujących w Secret Wars.

Komentarze:

czytaj dalej...

Art Arena - Runda I - odsłona trzecia

2007-09-13 19:37:34 - Lex

Kolejne pojedynki Art Arena za nami - znamy już pierwsze pary 1/8 finału! Tym razem głosowanie było bardzo emocjonujące i wyrównane. Dziś ruszają kolejne głosowania, w których pojawi się kilku faworytów do wygrania całego plebiscytu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Secret Wars: Day II

2007-09-13 17:47:49 - Lex

Przedstawiamy kolejnych uczestników Secret Wars - pora na Avengers. Kto z nich weźmie udział w walce herosów ze złoczyńcami na odległej planecie Beyondera? 

Komentarze:

czytaj dalej...

Secret Wars: Day I

2007-09-12 21:48:44 - Lex

Kontynuujemy prezentację najważniejszych crossoverów ze świata Marvela - dziś ruszamy z "klasycznym klasykiem", czyli Secret Wars. Ten crossover był przełomowy pod wieloma względami i miał ogromny wpływ zarówno na bohaterów w nim uczestniczących, jak i na całe wydawnictwo.

Komentarze:

czytaj dalej...

Out - part 1

2007-09-12 13:19:34 - Don David

Tożsamość Daredevila publicznie ujawniona na pierwszych stronach "Daily Globe"!! Pod mieszkaniem Matta Murdocka zgromadziły się tłumy żądnych sensacji dziennikarzy. Jak do tego doszło i kto za tym stoi? Jak poradzi sobie Matt w tak trudnej sytuacji? Czy nadeszła pora, by zrezygnował z roli bohatera Hell's Kitchen? Odpowiedzi w pierwszej połowie historii "Out" mistrzowskiego duetu Bendis & Maleev.

 

Daredevil vol. 2 #32  

Daredevil vol. 2 #33

Daredevil vol. 2 #34 

Komiksy wychodzące 12.09

2007-09-12 11:12:07 - Spence - źródło: comiclist.com

Dzisiaj, dla rozprostowania szarych komórek zasugeruję Ci zabawę "Kliknij dalej, przejrzyj listę i przekonaj się co ciekawego przyszykował nam Marvel". Chyba, że Ci się nie chce - wtedy nie ma co.

Komentarze:

czytaj dalej...

First Looks

2007-09-11 09:50:15 - Cyclop83 - źródło: ComicsContinuum

Myśleliście, że przez awarie strony zwiastuny się opóźnią? Błąd! Duet Cyclop83/Foxdie wykonawszy "akcje błyskawica" przygotował dla Was zwiastuny komiksów z tego tygodnia. Marvel w tym tygodniu naprawdę zaszalał. Niestety (bądź stety) oznacza to, iż wśród moich cotygodniowych typów na hity mała rewolucja. Nie dość, że zwiększyła się liczba hitów z 5 do 7 to na dodatek pierwsze miejsce nie będzie należało do komiksu związanego z Annihilation: Conquest (sorry Gil Galadzie). W tym tygodniu moim numerem jeden jest "Daredevil #100". Naprawdę polecam ten komiks. Dlaczego? Bo scenarzystą jest Ed Brubaker, który kontynuuje w fenomenalny sposób run Bendisa w tym tytule. Numer dwa to oczywiście "Nova #6". Jak wiadomo jestem fanem Annihilation Conquest. Każdy komiks tej opowieści jest ekscytującą lekturą. Numer trzy to "Thor #3". Iron Man versus Thor!!! Czwarte miejsce zajmuje "New Avengers #34". Hood kontra Wolverine, plus imię dziecka Cage'a zostaje ujawnione. Piąta pozycja to oczywiście X-Factor #23 gdyż Layla Miller jest moją ulubioną postacią. Na szóstej pozycji wylądował "Ultimate Spider-Man #113". Normanie do dzieła. Szczęśliwą siódemkę okupuje u mnie w tym tygodniu pierwszy numer "X-Men: Emperor Vulcan #1". Bo mutanci są moją słabością. Zapraszam na zwiastuny.

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel Fighting Game

2007-09-10 20:08:20 - Foxdie - źródło: www.marvel.com

Za sprawą gości ze Spike Tv's Game Head, światło dzienne ujrzały pierwsze materiały na temat nadchodzącej bijatyki od magików z chicagowskiego oddziału Electronic Arts. Wciąż nieznany jest tytuł, ale gra zyskała póki co przydomek "Marvel Fighting Game". Na stronie Marvela pod tym adresem możecie zapoznać się z materiałem video, a w rozwinięciu newsa przygotowałem dla Was garść ważniejszych informacji odnośnie tego tytułu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon Pulse #8

2007-09-10 12:07:28 - Lex

Wreszcie doczekaliśmy się ciekawszego tygodnia - na konwencie w Baltimore pojawiły się pierwsze informacje o "Secret Invasion", kolejnym wielkim evencie Marvela. Ukazał się również długo wyczekiwany The Amazing Spider-Man #544, który spotkał się z mieszanymi recenzjami fanów. 

Przy okazji przypominamy, że ciągle trwa nabór do avalonowej filmówki. Liczba zgłoszeń bardzo nas ucieszyła, ale znajdzie się miejsce dla kolejnych chętnych. Oczywiście możecie również wzmocnić redakcję w innych rolach - pomoc przydałaby się zwłaszcza przy tłumaczeniu newsów. Czekamy na zgłoszenia!

 

Avalon Pulse #8

First Look: "What If: Annihilation"

2007-09-10 11:12:02 - Cyclop83 - źródło: comics.ign.com

Komiks, na który czeka każdy fan Marvela, ukaże się 21 listopada 2007 roku. Dlaczego tak go oceniam? Ponieważ zobaczymy w nim, co by się stało, gdyby Annihilation Wave dotarła na Ziemię w momencie ostatecznej potyczki Iron Man versus Captain America pośrodku Manhattanu na końcu Civil War. Scenarzystą tej historii jest David Hine, rysunkami zajmie się Mico Suayan. Okładkę wykonał Gabrielle Dell'Otto.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nabór do filmówki!

2007-09-10 08:25:18 - Kakteen

Nareszcie... po długim czasie ezoterycznych znaków, niepewności i oczekiwań osób wtajemniczonych... jest... nowy Avalon. Co prawda brzmi to jak reklama czekoladowego batonika lub miętusa o enigmatycznej nazwie, ale sprawa jest bardzo poważna, tym samym  prosimy o dokładne przestudiowanie zawartej tutaj informacji, aby później niczego nie żałować.

Komentarze:

czytaj dalej...

2007 Harvey Award

2007-09-09 22:42:50 - Cyclop83 - źródło: Newsarama

W tym roku zostały rozdane jubileuszowe, bo 20. nagrody w prestiżowym zestawieniu Harvey Award Winners. Marvel zdobył kilka kluczowych miejsc w tym zestawieniu. Najlepsza seria: Daredevil, najlepszy scenarzysta: Ed Brubaker oraz najlepszy pojedynczy numer: "Civil War #1". Zapraszam do zapoznania się z całym zestawieniem w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Daredevil Yellow

2007-09-07 03:59:55 - Foxdie

Dwa tygodnie temu, przedstawiliśmy Wam narodziny Daredevila z perspektywy Franka Millera. Tym razem, poznacie historię jego pierwszych potyczek, które zostały odświeżone przez Jepha Loeba. Matthew po śmierci Karen Page wraca wspomnieniami do początków swojej kariery Człowieka bez Strachu. Będziecie świadkami pierwszego pojawienia się Owla i gościnnego występu Fantastic Four. Enjoy again.

Daredevil: Yellow #1-6  

Art Arena - Runda I - odsłona druga

2007-09-06 14:26:43 - Lex

Pierwsze pojedynki Art Arena za nami - znamy już nazwiska czterech rysowników, którzy waszym zdaniem zasłużyli na przejście do drugiej rundy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksy wychodzące 06.08

2007-09-06 10:07:04 - Spence - źródło: comiclist.com

Debiutuje nam Captain America: Chosen ze scenariuszem teoretycznie znanego pisarza Davida Morrela z konkretnymi rysunkami niejakiego Mitcha Breitweisera. Kontynuuje się nam: Amazing Spider-Pig.. eeee znaczy Man, Wolverine (coś szybko) i Incredible Hulk. Koniec White Tiger, Jacka Murdocka. Plus dwa trade'y z motywem przewodnim białej czaszki na czarnej koszulce. Pozdro.

Komentarze:

czytaj dalej...

First Looks

2007-09-04 11:38:09 - Cyclop83 - źródło: ComicsContinuum

I już po wakacjach. Na szczęście dla mnie, studenci mają jeszcze miesiąc wolnego. Tymczasem Marvel na początek miesiąca przygotował pokaźną dawkę komiksów. Numerem jeden będzie naturalnie "Amazing Spider-Man #544". Pierwszy numer historii "One More Day" zapowiada się wyśmienicie. Zobaczcie sami na dużą dawkę stron jaką dla Was znalazłem. Numerem dwa jest oczywiście "Annihilation: Conquest - Wraith #3". Każdy powinien przeczytać 4 historie prowadzące do głównej opowieści czyli Annihilation: Conquest (Prawda Gil Galadzie?). Nasz główny bohater wyzwolił się z niewoli Phalanx, i przy okazji pomógł Ronanowi. Czas na masakrę! Numerem trzy jak dla mnie będzie "Incredible Hulk #110". Amadeus Cho versus Hulk! Na czwartej pozycji w moim zestawieniu wylądował "Uncanny X-Men #490". Wszystko wskazuje na to, iż poszukiwania Magneto dobiegają końca a Beast troche się zdenerwuje w Endangered Species Chapter #10. Piąte miejsce zajmuje komiks, który reklamuje się samym tytułem: "Super-Villain Team-Up/M.O.D.O.K.'s 11 #3". Zapraszam na zwiastuny.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon Pulse #7

2007-09-03 11:08:43 - Lex

Kolejny spokojny tydzień za nami. Podobnie jak tydzień wcześniej, interesujących newsów było jak na lekarstwo, a na dodatek ukazało się zaledwie siedem nowych komiksów. Na tym tle wyróżniał się specjalny numer naszego Pulse'a, w którym przedstawiliśmy wywiad z jednym z nielicznych polskich twórców, który pracował dla Marvela - jeśli przegapiliście, to przeczytajcie koniecznie.

 

Avalon Pulse #7

Underboss - part 2

2007-09-02 14:06:30 - Foxdie

"Ten człowiek, wierzcie lub nie, jest Daredevilem. Kingpin cały czas o tym wiedział i nie zrobił nic. Nie tylko pozwolił mu żyć, ale na dodatek pozwolił mu przeszkadzać w naszych interesach. Ale koniec tego. Ponieważ tak samo jak i Kingpin, jest on już martwy i to jest nasz prezent dla Was". To tylko fragment kolejnych streszczeń historii "Underboss" z których dowiecie się, co dalej ma w planach Sammy Silke i kto postanowił pomścić Kingpina. Nie, to na pewno nie był Frank Castle.

 

Daredevil vol. 2 #29

Daredevil vol. 2 #30

Daredevil vol. 2 #31

World Tour Project: Przystanek Drugi

2007-09-01 17:10:32 - Foxdie

World Tour Project wciąż w stolicy Francji - Paryżu. Paryżanie mogą się poszczycić wieloma osiągami w wielu dziedzinach. Architekturę reprezentuje Wieża Eiffla, sztukę i historię - Luwr i jego zabytki, a komiksy? Największy i najstarszy paryski Comics Shop - The Album. Tylko pozazdrościć.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.