Avalon » Serie komiksowe » Ant-Man » Ant-Man #5

Ant-Man #5

Ant-Man #5

Postacie
Zapowiedź

• Wybuchowy finał pierwszej historii! Wybuchów za wiele nie ma, ale JEST wielkie starcie ze złoczyńcą i złamane serce też.

• Nic nie będzie już takie samo! Poza tym, że się starzejesz. To się nie zmieni.

Streszczenie

Cross Technological Enterprises. Ant-Man wraca do ludzkich rozmiarów, powalając tym Darrena Crossa, wtedy jednak zauważa Ericę Sondheim operującą na Cassie, a łotr wykorzystuje okazję, by kontratakować. Nim jednak zdąży dobić powalonego Scotta, dopada do niego Augustine, uradowany z faktu, że jego plan się powiódł. To daje Langowi szansę, by powrócić do owadzich rozmiarów i ukryć się, wtedy jednak Darren postanawia zabić jego córkę. Scott rzuca się więc na niego, niewiele to jednak daje poza tym, że łotr wraca do okładania jego samego. Chwyciwszy go, przebija się przez ścianę budynku, a gdy obaj zaczynają opadać, Ant-Man ponownie się kurczy, by złagodzić swój własny upadek – amortyzowany jeszcze ciałem Crossa. Zastanawiając się, gdzie podziały się jego posiłki – jak się okazuje, Machinesmith przekonał Grizzly'ego, że nie warto im brać darmowych nadgodzin – Scott przyzywa mrówki, które zaczynają oblegać Crossa, ten jednak szybko je z siebie strząsa i ponownie rzuca się na przeciwnika. Nagle jednak sam zaczyna się kurczyć – a to ze względu na Cząsteczki Pyma z serca Cassie, które rozprzestrzeniły się po jego ciele. Zostaje schwytany przez Langa, herosa jednak atakuje Augustine na pokładzie latającej platformy. Uwalnia ojca i ucieka razem z nim, Scott wraca więc do laboratorium, gdzie Erica ma złe wieści – organizm Cassie odrzuca serce, które jej wszczepiła. Ant-Man wręcza jej więc radio i skurczywszy się do mikroskopijnych rozmiarów, wnika w ciało córki, gdzie zaczyna walczyć z atakującymi organ białymi krwinkami.

Trzy godziny później Peggy i Blake zjawiają się w szpitalu, a gdy kobieta pyta Scotta, co się stało, Sondheim wmawia jej, że Cassie dostała zawału serca i ostatkiem sił skontaktowała się z ojcem, który z kolei zadzwonił do niej. Zapewnia, że udało jej się uratować dziewczynę i że się ona wyliże, a wtedy Peggy stwierdza, że Scott zawsze był dla córki bohaterem i że jeśli zamierza zostać w Miami, mogą porozmawiać o zwiększeniu częstotliwości wizyt. Na osobności jednak Lang obwinia się za to, co przytrafiło się córce i postanawia zniknąć z jej życia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ant-Man #5 Ant-Man #5 Ant-Man #5 Ant-Man #5 Ant-Man #5 Ant-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.