Avalon » Serie komiksowe » Ant-Man » Ant-Man #2

Ant-Man #2

Ant-Man #2

Postacie
Zapowiedź

• Ant-Man rozpoczyna nowe życie - całkiem nowe przygody - i wiesz, co to znaczy...

• Scott potrzebuje pożyczyć pieniądze!
• Oraz powraca dawny przeciwnik... tak jakby. Mniej więcej. Może?

Streszczenie

Girzzly atakuje Ant-Man w ramach zemsty za to, co ten mu zrobił podczas Siege. Kiedy Lang informuje go, że to był inny Ant-Man, złoczyńca zaprzestaje ataku. 

Wcześniej. Ant-Man rozmawia z córką po drodze do banku. Gdy tam dociera dowiaduje się, że otrzymał odmowę udzielenia mu kredytu. Głównie ze względu na pobyt w więzieniu. Wtedy do pomieszczenia wchodzi Mary Morgenstern.  Kobieta chce wysłuchać, co Lang ma do powiedzenia. Scott wychodzi z propozycją firmy Ant-Man Secutiry Solutions, która miałaby pomóc w zabezpieczeniach przed kradzieżami. Kiedy jednak Lang stwierdza, że nie ma jak pokazać swoich umiejętności, w banku gaśnie światło. Okazuje się, że Ant-Man specjalnie włamał się do systemów banku, aby zademonstrować swoje umiejętności. To jednak wiąże się z pewną konsekwencją. Spowodowało to obudzenie się nazistowskiego robota – Midasbota. Ten przedostaje się do głównego holu. Lang rozpoczyna z nim walkę. Kieruje go z powrotem do sejfu w którym był przechowywany, a następnie po zmniejszeniu się, psuje jego mechanizmy. Kiedy robot jest już pokonany, Scott dostrzega całą masę pieniędzy nazistów. Stwierdza, że go to kusi ponieważ z jednej strony chce być bohaterem, a z drugiej potrzebuje pieniędzy.

Po wyjściu z banku dopada go Mary informując, że bank przemyślał jeszcze raz wniosek Langa i udzieli mu kredytu. Morgenstern stwierdza, że tacy jak oni muszą się trzymać razem. Ant-Man pyta co ma namyśli przez „tacy jak oni”. Kobieta odpowiada, że ktoś musiał uwięzić tego robota. Scott podchodzi do czekającej do niego córki i chwali się sukcesem. 

Wieczorem Lang wkrada się do banku i odkłada mały plik banknotów który zabrał ze skarbca. Stwierdza, że usprawiedliwia go fakt, że to fortuna nazistów, ale mimo to postanawia, że nie chce tej gotówki.

Następnego dnia Scott wynajmuje lokal i umieszcza wielki bilbord reklamujący swoją firme, z Iron Manem mówiącym "zatrudniłem go". Kiedy do Tony’ego docierają informacje o plakacie, postanawia pozwać Langa.

Ant-Man kończy opowiadać historię Grizzly'emu i proponuje mu pracę w swojej firmie. Przy okazji doprecyzowuje, że Ant-Man o którym myślał, to Eric O'Grady. Max zgadza przyjmuje propozycje. Kiedy wychodzą, do Langa dzwoni telefon. Okazuje się, że jest to Taskmaster, który ma bohatera na muszce swojego karabinu.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Ant-Man #2 Ant-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.