Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #1

Original Sin #1

Original Sin #1

"No One is Watching"

Postacie
Zapowiedź

CO ZOBACZYŁ?

Cytat

Nick Fury: "The Watcher was murdered."

Streszczenie

Niebieska Strefa Księżyca. Watcher obserwuje Ziemię, jak to czynił od tysięcy lat. Pozwala się ponieść uczuciu, które prowadzi go do wydarzeń, które musi obserwować. Dzisiaj jednak to uczucie mówi mu, by został na miejscu. Wiedząc, co to znaczy, Uatu przez chwilę odczuwa strach, nie ucieka jednak, rozumiejąc, że ktoś musi obserwować i to wydarzenie. Stwierdza, że widzi intruza, a po chwili jego domostwo eksploduje.

W pewnej jadłodajni Steve Rogers, mimo ponagleń Logana, nie jest w stanie zjeść steku, który został dla niego przygotowany. Natasha Romanov pyta go, jaki jest najlepszy stek, który pamięta, a za Capa odpowiada Nick Fury – podczas II Wojny Światowej, w Boże Narodzenie 1944, walczyli razem przeciwko Niemcom pod Bastogne. W pewnym momencie na pole walki weszła krowa, a gdy padła, obie strony zaczęły walczyć o nią. Aliantom udało się ją zdobyć, Bucky ją wypatroszył, a jeden z żołnierzy przygotował prowizoryczny grill. Zjedli wszystko, od głowy do ogona, sprawili kościom pogrzeb z wszelkimi honorami, w nocy spali jak niemowlęta, a następnego dnia walczyli jak diabły. Wspominki przerywa jednak telefon od Thora, który brzmi na podenerwowanego. Po zakończeniu rozmowy Steve proponuje, by Nick udał się z nimi. Ten przypomina, że jest w stanie spoczynku, Cap jednak czuje, że szpieg będzie im potrzebny. Udają się bowiem na Księżyc.

Jakiś czas później, Księżyc. Thor wyjaśnia, że wracając na Ziemię z przestrzeni kosmicznej wpadł w unoszącą się plamę krwi, a niedługo później dostrzegł dym unoszący się z Niebieskiej Strefy. Wyruszył na poszukiwania, sprawcy jednak zdążyli już zbiec. Iron Man stwierdza, że nie mogą wykluczyć wypadku, jako, że on sam nie wie, jaka jest rola większości urządzeń w tym miejscu. Przyznaje jednak, że po prostu nie chce myśleć o tym, co się tu stało, zamiast tego więc to Fury to mówi – stojąc nad ciałem Uatu, z dziurą w głowie i wydłubanymi oczami, ogłasza, że ktoś zabił Watchera. Po sposobie ułożenia plamy krwi Natasha stwierdza, że został zastrzelony, choć nie wie, z jakiej broni, a gdy herosi skupiają się na brakujących oczach, zastanawiając się, co to znaczy, Tony zauważa, że nie są one jedynymi brakującymi przedmiotami – także i część urządzeń, które Uatu przetrzymywał w swym domostwie, zniknęła. I wie o nich wystarczająco dużo, by się bać. Nick stwierdza, że trzeba wezwać S.H.I.E.L.D. i S.W.O.R.D., Cap chce jednak, żeby to Avengers prowadzili śledztwo i prosi Nicka o pomoc. Szpieg ostrzega Steve'a, że niewiele osób w ogóle wiedziało o istnieniu Watchera, a nie każdy z nich był łotrem, i ostrzega, że nie wiadomo, co odnajdą, Rogers stwierdza jednak, że chce dotrzeć do prawdy.

Wakandyjska Nekropolia. Po upewnieniu się, że Black Panther wie już o tym, co odnaleziono na Księżycu, jego rozmówca przyznaje, że wie na ten temat więcej, niż Avengers i stwierdza, że potrzebuje pomocy kogoś, kto będzie mógł zrobić to, czego Mściciele nie będą w stanie. Wysyła T'Challi swoje notatki, które powinny zaprowadzić go do odpowiedzi na temat zabójcy Watchera – Niewidocznych. Panther zauważa, że nie zdoła sprawdzić wszystkich wspomnianych miejsc sam, jego rozmówca zapewnia więc, że już zebrał drużynę.

Jakiś czas później Ant-Man spotyka się z Emmą Frost w pobliżu Nowego Instytutu Xaviera. Emma nie jest zadowolona z faktu, że heros zna położenie ich kryjówki i zamierza się tym zająć, wtedy jednak na miejscu zjawia się ich podziemny transport. W Los Angeles Punisher przesłuchuje złapanego gangstera, a gdy Doctor Strange stwierdza, że mówi on prawdę, Frank odpiera, że wie to doskonale – ostatnią godzinę spędził na torturach, ponieważ schwytany na to zasługuje. Strange stwierdza jednak, że nie mają czasu i teleportuje łotrzyka do wymiaru wypełnionego olbrzymimi żukami. A w przestrzeni kosmicznej Winter Soldier każe Moon Knightowi zatrzymać swój statek kosmiczny, by mogli zabrać na pokład ostatnią członkinię ich drużyny – Gamorę.

Na Księżycu pozostawiony sam sobie Nick Fury zauważa, że ktokolwiek zabił Watchera, zrobił to z premedytacją i nie wahał się – co oznacza, że nie było to jego pierwsze zabójstwo. Po chwili podchodzi do niego Steve, informując, że S.H.I.E.L.D. i S.W.O.R.D. próbują znaleźć jakiś trop na nagraniach Księżyca i zapiskach lotów, prezentuje też szpiegowi znalezione w czaszce Uatu fragmenty kuli – świecące zielonym blaskiem. Nick radzi skonsultować się z Bannerem, wtedy jednak Cap otrzymuje informację od Fantastic Four na temat potencjalnego podejrzanego.

W Nowym Jorku Thing walczy z Mindless Onem. Wkrótce dołącza do niego Spider-Man, wtedy jednak potwór zaczyna... myśleć, wysyłając swoje myśli telepatycznie – stwierdzając, że "wie" i że wiedza to cierpienie. Prosi, by odebrali mu możliwość myślenia, dodając, że była to zemsta człowieka z Księżyca. Wyciągając Ultimate Nullifier, Mindless One stwierdza, że był szczęśliwy jako bestia, zanim zrozumiał pojęcie grzechu, teraz jednak jest to jedyne, co widzi. Stwierdza, że lepiej nie widzieć nic i przykłada sobie broń do głowy. Po chwili następuje eksplozja, po której z potwora zostaje tylko ramię. Właśnie przybyły z Capem Nick oświadcza, że pozostali powinni się rozejść – okolica właśnie stała się miejscem przestępstwa.

Podczas, gdy Black Panther, Ant-Man i Emma podróżują do środka Ziemi, Doctor Strange teleportuje się z Punisherem do innego wymiaru, a Moon Knight, Gamora i Winter Soldier wyruszają w przestrzeń kosmiczną. Gdy Gamora pyta, czy mogą liczyć na posiłki, Bucky przypomina, że Watcher nie żyje – nikt już ich nie obserwuje.

Gdzie indziej. Obserwując szamoczących się, myślących Mindless Ones, ich właścicielka stwierdza, że nie może ich już kontrolować, pod wpływem urządzeń, które wykradli z Księżyca ewoluują oni bowiem zbyt szybko. Dodaje, że urządzenia wpływają też na nich, otwierając im oczy, a jej kompan potwierdza. Trzymając w ręku oko Watchera stwierdza jednak, że najbardziej interesuje go, jak otworzyć inne oko.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1 Original Sin #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.