Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #19

Avenging Spider-Man #19

Avenging Spider-Man #19

"Bad Dreams"

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man to Doktor Octopus!
• Tajemniczy Sleepwalker prześladuje Spider-Mana na jawie, gdy coś znacznie straszniejszego nawiedza jego sny.
• Jakie koszmary sprowadzą na świat sny Spider-Mana?

Streszczenie

Spider-Man budzi się na środku ulicy. Nie pamięta, aby zasypiał w takim miejscu. Postanawia ruszyć przed siebie, ponieważ coś jest nie tak. Kojarzy tą okolice. Nagle widzi małego chłopca szukającego okularów, które zgubił. Potto uświadamia sobie, że jest to miejsce w którym dorastał. Nagle dostrzega May Parker w sukni ślubnej. Wszystko przerywa duch Petera, którzy każe Ottonowi oddać ciało, natomiast mały Octavius uświadamia Superiora, że ten musi uciekać. Po chwili nad ulicą unosi się ogromna ośmiornica. Nic nie ma najmniejszego sensu. Wszystko wygląda jak koszmar. Wszystko czego pragnie Spider-Man, to się obudzić.

Nowy Jork, prawdziwy świat. Sleepwalker budzi Ścianołaza i robi to dość brutalnie, przez co wywiązuje się walka. Rick próbuje przemówić do rozsądku Spider-Mana, ponieważ ten nie kontroluje swoich poczynań i musi zwalczyć to czym kieruje. Potto mamrocze tylko coś w nieznanym języku.

Koszmar. Spider-Man walczy teraz z czarnym monstrum, które wygląda jak człekokształtny pająk. Nie może uciec. Potwór co jakiś czas zmienia wygląd twarzy, tak aby był podobny do ojca Dr Octopusa. Octaviusa zaczynają nachodzić koszmary z dzieciństwa, kiedy to był bity przez rodzica. Kiedy wydaje się, że Potto przegra walkę w swoim śnie, z odsieczą przybywa Sleepwalker.

Realny świat. Spider-Man walczy z Rickiem. W tym momencie z ciała Ścianołaza zaczyna wychodzić czarne monstrum. Próba uratowania Potto tym razem się nie udaje i potwór wraca na swoje miejsce.

Sen. Sleepwalker tłumaczy Pająkowi kim jest. Spider-Man przypomina sobie, jak dotarł do metra i tam zaatakowało go monstrum, które przeszło na niego z jakiegoś innego człowieka. Nagle okazuje się, że Ścianołaz jest w mackach Doctora Octopusa. Dyskusja na temat tego szybko mija, ponieważ potwór kontratakuje. W śnie Potto walczy z monstrum, w świecie realnym Spider-Man walczy z Sleepwalkerem. Kiedy już się wydaje, że Ścianołaż pogrąża się w ciemności potwora, który popełnia błąd i znów zmienia twarzą, na tą która należy do ojca Otta. To daje nowe siły Spider-Manowi, który w swoim śnie powala monstrum. W świecie realnym potwór jest bezsilny i zostaje zlikwidowany przez Ricka. Potto jest wściekły na Sheridana, że to co zaszło, wynikło z jego zaniedbania. Superior proponuje Sleepwalkerowi, aby ten lepiej radził sobie z pracą w przyszłości.

Później. Potto wspomina, jak walczył z duchem Petera Parkera w czasie snu.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #19 Avenging Spider-Man #19 Avenging Spider-Man #19 Avenging Spider-Man #19 Avenging Spider-Man #19 Avenging Spider-Man #19 Avenging Spider-Man #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.