Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #3

FF vol. 2 #3

FF vol. 2 #3

"Old John Storm"

Postacie
Zapowiedź

• Celebracja roku 2013 na ulicach przez nowych FF.
• Jak dzieciaki z Future Foundation czują się z nowymi dorosłymi na pokładzie?
• Co szykuje Scott Lang na Dooma?

Streszczenie

John Storm – Human Torch, którzy przeszedł przez portal – wyjaśnia, że uciekł i przybył do teraźniejszości, by powstrzymać zło, którego jedynym celem było zniszczenie jego rodziny – Dooma, Anihilującego Zdobywcę. Ujawnia, że Doom, Kang i Annihilus, którego wyrwali z kontinuum czasoprzestrzennego, połączyli się w jedną postać, by wykorzystać sytuację i zaatakować odciętą od Ziemi Fantastyczną Czwórkę. Reed, Sue i Ben zginęli, a on sam został ciężko ranny – stracił lewe oko, ramię i nogę. Zniszczył przejście czasoprzestrzenne, jest jednak pewien, że Doom, Anihilujący Zdobywca znajdzie sposób, by za nim podążyć. Pyta, co FF jest gotowa uczynić, by go powstrzymać, Scott stwierdza więc, że muszą odnaleźć Darlę, która najlepiej z zebranych zna Johnny'ego, każe też odszukać Moloidy.

Te znajdują się głęboko pod ziemią, gdzie stają przed rannym Mole Manem. Wręczają mu skradzione serce gwiazdy – zapłatę za atak na Budynek Baxtera, dzięki któremu drużyna przeżyła swój chrzest bojowy – i podkreślają, że nie chcą wiedzieć, na co mu ono potrzebne. Tym bowiem sposobem nie będą musieli kłamać, gdy przyjdzie co do czego i Mole Man będzie potrzebował pomocy FF. Chwilę później wracają do Budynku, gdzie trafiają na Jen. Od razu zaczynają ją też wielbić tak, jak wcześniej Bena.

Później. Darla kończy piąty i ostatni z serii najważniejszych koncertów jej życia, ukrywając przed publiką, że nie może powstrzymać się od płaczu. Gdy jest już sama w łazience, patrzy w lustro i stwierdza, że jest tchórzem i nie zasługuje na to wszystko. Po powrocie do swojego apartamentu zauważa nowe kwiaty i dołączoną do nich notkę od Ant-Mana, w której prosi on ją o powrót do drużyny. Scott sam też ukrywa się w kwiatach, gotów się ujawnić, gdy nagle rozlega się pukanie do drzwi. Gdy Darla otwiera okazuje się, że jest to kurier, który wręcza jej paczkę, nim jednak dziewczyna zdąży cokolwiek podpisać, doręczyciel ucieka. Piosenkarka zauważa, że paczka została nadesłana przez Yancy Street Gang, a w tym momencie Scott wyczuwa dochodzące z przesyłki wibracje i rzuca się dziewczynie na ratunek. W następnej chwili paczka eksploduje, zalewając cały pokój lepką mazią. Gdy Scott próbuje nieporadnie wytłumaczyć, co robił w jej pokoju, przez drzwi wpada grupka chłopaków noszących maski Thinga. Krzycząc, że Darla nie jest Thingiem, a jej drużyna nie jest Fantastyczną Czwórką, robią jej upokarzające zdjęcia i uciekają. Scott i Darla ruszają więc w pogoń.

W Budynku Baxtera Wyatt Wingfoot siada przed Johnem i przygląda mu się uważnie, po jakimś czasie stwierdzając, że w istocie przybysz jest jego przyjacielem i bratem. She-Hulk ufa mężczyźnie, zwłaszcza, że tożsamość Torcha potwierdziły wszystkie urządzenia w Budynku, Medusa stwierdza więc, że wiedzą teraz, że oryginalna Fantastyczna Czwórka znalazła się w olbrzymim niebezpieczeństwie, a żeby ich uratować, muszą zaufać komuś, kto może być szalony.

Gdzie indziej Scott i Darla ścigają członków Yancy Street Gang, pewni, że jeśli ich nie schwytają, zdjęcia trafią do Internetu. Podczas, gdy Ant-Man zbiega za nimi schodami, Darla wpada do ekspresowej windy i czeka na nich na dole, powalając dwóch z nich. Ostatniemu jednak udaje się dopaść do drzwi wejściowych, za którymi Scott i Darla odkrywają... praktycznie wszystkich mieszkańców Nowego Jorku świętujących na Times Square Nowy Rok. Wiedząc, że już go nie znajdą, Scott informuje Darlę, że oryginalna Czwórka zaginęła. Ich ostatnim życzeniem było, by stworzyli drużynę – dlatego prosi dziewczynę, by wróciła do zespołu. Gdy Darla pyta, co teraz zrobią, Lang odpiera, że muszą zniszczyć Dooma.

Jakiś czas później, z powrotem w Budynku Baxtera. Scott postuluje, by Future Foundation skupiła się wyłącznie na ostatecznym rozwiązaniu kwestii Dooma. Chce nie tylko pokonać łotra, chce wymazać go z istnienia. Słysząc to, John stwierdza, że podoba mu się ten plan.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #3 FF vol. 2 #3 FF vol. 2 #3 FF vol. 2 #3 FF vol. 2 #3 FF vol. 2 #3 FF vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.