Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #500

Daredevil #500

Daredevil #500

"Return of the King" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Oto i on! Numer 500, przy okazji którego Śmiałek powraca do pierwotnej numeracji. Dowiemy się w nim, jakie są prawdziwe plany Kingpina i co go łączy z Lady Bullseye, do czego posunie się Matt, aby naprostować sprawy i najważniejsze - to, co Brubaker i Lark zostawią w spadku swoim następcom. Nie zabraknie również nowych historii spod ręki samej Ann Nocenti i Davida Aji.

Cytat

Master Izo: "But you... You might be able to change them. If, you know... they don't corrupt your soul, first."
Daredevil: "And what if they do?"
Master Izo: "Well, then we'll have to kill you... Won't we?"

Streszczenie

Japonia, setki lat temu.
W klasztorze the Hand Naguchi rozmawia z młodym Izo, który twierdzi, że ich klan został pozbawiony honoru przez przywódcę-pijaka, a on sam trwale się oślepił. Zrobił to, aby lepiej od innych postrzegać świat. Izo nie czeka na wymierzenie kary i ucieka z klasztoru.

Nowy Jork. Obecnie.
Izo przyprowadza Daredevila do sali szpitalnej, w której przebywa Milla. Mistrz gani Matta, iż sam mógł ją odnaleźć, gdyby tak bardzo nie zatracił siebie. Izo zostawia go sam na sam ze śpiącą kobietą. Murdock w końcu uświadamia sobie, jak wiele złego dla niej przyniósł i że dalsze zaprzeczanie temu nie ma sensu. Przeprasza kobietę za to, że ją kochał, całuje w usta i odchodzi. Na parapecie czeka na niego Izo, upewniając się, czy Murdock wie już, co ma robić. Ten potwierdza i chce zadzwonić w jedno miejsce.

Foggy zostaje wybudzony ze snu w swoim biurowym fotelu przez dzwoniący telefon. To Matt, który prosi go, aby zgodził się na wszystkie warunki rodziców Milli, po czym rozłącza się. Zaskoczony Nelson wychodzi z biura, gdzie zastaje Black Tarantulę, White Tiger i całą hordę ninja.

Na szczycie muru. Pięćdziesiąt pięć lat temu.
Uczeń imieniem Stick oznajmia Izo, iż stracił przywództwo nad klanem. Z powodu swoich słabości do alkoholu, hazardu i częstego wypuszczania się do cywilizowanego świata, członkowie klanu zagłosowali za jego wydaleniem. Izo odchodząc mówi, że mieli oni być tym, czym Hand mogło być, a nie tylko ich pruderyjnym odbiciem i ze swoimi zasadami w końcu skończą jak oni.

Uliczka za domem Matta Murdocka. Obecnie.
Turk, siedząc w samochodzie, próbuje dodzwonić się do Murdocka. Nagle na masce auta pojawia się Daredevil i wściekły wyciąga mężczyznę przez przednią szybę. Oprócz strachu Turka wyczuwa znajomy zapach, który dochodzi z tyłu auta – to torebka Dakoty. DD żąda informacji od Turka. Ten wyjaśnia, że miał zostawić mu torebkę z wiadomością, tak aby Matt biegał po mieście w poszukiwaniu Dakoty i nie wchodził Kingpinowi w drogę. Wtedy zjawia się Izo zauważając, że Turk najwyraźniej nie chciał tego robić. Posłaniec tłumaczy, że jest przerażony działaniami Fiska, który odkąd wrócił z Europy zachowuje się jak wariat. DD pyta, gdzie jest Dakota.

Dakota budzi się po uderzeniu w twarz przez Owla. Łotr zamierza odegrać się na Murdocku za to, co mu zgotował w więzieniu Rykera, krzywdząc kobietę. Ta ostrzega go, że gdy Matt go dopadnie, to albo go zabije, albo sprawi, żeby cierpiał tak bardzo, iż będzie chciał umrzeć. Owl mówi o tym, iż śmierć Nelsona na pewno poruszy Śmiałka.

Foggy zwisa z dachu budynku trzymany za kołnierz przez Carlosa i prosi go o litość. White Tiger niepokoi się, iż ta misja zabiera im tyle czasu. Carlos uspokaja ją mówiąc, iż w ten sposób będzie to wyglądało na samobójstwo.

Hell's Kitchen. Osiemnaście lat temu.
W szpitalu Jack Murdock rozmawia z lekarzem na temat stanu swojego syna. Do pokoju Matta wkrada się Izo. Chłopiec, chociaż nie widzi, wyczuwa jego obecność. Fakt ten cieszy Izo, który stwierdza, że jeszcze może coś z niego będzie, po czym zbyt głośne odbieranie dźwięków przyprawia chłopca o atak bólu. Izo znika, a do pokoju wbiega Jack i uspokaja syna. Na zewnątrz Izo dzwoni do jakiegoś baru w poszukiwaniu jego stałego bywalca, Sticka.

Owl wyrzuca z pomieszczenia ochroniarzy, gdyż nie potrzebuje widowni do tego, co zamierza zrobić z Dakotą. W tym momencie do pomieszczenia wbiegają Daredevil i Izo. Izo na polecenie Matta atakuje Owla zasłaniającego się Dakotą, po czym następuje zamiana – Izo zajmuje się ochroniarzami, a Matt z pomocą miecza atakuje Owla. Tym razem nie ma dla niego litości. Przecina mu nerwy odpowiedzialne za władnie rękoma i nogami. Dakota informuje Matta o zamachu na Foggy'ego, jednak Izo uspokaja ich mówiąc, iż ma wszystko pod kontrolą za sprawą swojego człowieka w The Hand.

Na dachu budynku Carlos, zamiast zrzucić Nelsona z dachu, rzuca nim w stronę ninja, a następnie atakuje White Tiger.

Hell's Kitchen, kilka miesięcy temu.
Izo nakłania Carlosa do pomocy. Uważa, że jest on godny podjęcia misji, a jego czynnik samogojący pozwoli mu po wskrzeszeniu go do życia na oczyszczenie jego umysłu ze zła zaszczepionego przez the Hand, chociaż może zająć to chwilę.

Po rozprawieniu się ze wszystkimi ninja i White Tiger, Carlos tłumaczy Foggy'emu, że pracował jako wtyka sensei Matta, po czym próbuje pomóc Angeli. Foggy pyta się, gdzie jest teraz Matt, na co Carlos odpowiada, iż prawdopodobnie w drodze do paszczy lwa.

W nieznanym miejscu Lady Bullseye i Kingpin stoją otoczeni przez oddziały the Hand przed radą najwyższą klanu. Fisk za namową Lady B, chce przyjąć przywództwo nad the Hand. Zanim to nastąpi chce wiedzieć, kto konkretnie wydał rozkaz ataku na niego w Hiszpanii. Z członków rady wyskakuje lord Hiroshi i oznajmia, iż to on wydał rozkaz w celu uwolnienia Fiska z tej "pułapki", którą sam na siebie zastawił. Wilson w "podzięce" zadusza Hiroshiego, po czym przechodzi do rzeczy. Członkowie rady informują go, iż nie jest to takie proste i nie jest on jedyną osobą, której zaoferowali objęcie przywództwa. W tym momencie do środka wpadają Daredevil i Izo. Kingpin jest zaskoczony tak szybkim pojawieniem się Śmiałka. Daredevil staje do walki z Lady B, w efekcie pokonując ją. Izo natomiast atakuje Fiska.

Hell's Kitchen. Pół godziny temu.
Skacząc po dachach Izo tłumaczy Mattowi, że według niego to najlepsze wyjście i jedyne, aby nie dopuścić do połączenia Kingpina i the Hand. Jest za to duża szansa, iż jeśli to Murdock przejmie dowództwo nad klanem, będzie w stanie oprzeć się ich złym pokusom i odpowiednio poprowadzi Hand. Matt ma obawy co się stanie, jeśli nie zdoła oprzeć się złemu wpływowi, na co Izo odpowiada, że wtedy będą musieli go zabić.

Daredevilowi udaje się dostać do jednego z członków rady. Trzymając go na ostrzu miecza pyta się, czy wcześniej złożona oferta jest wciąż aktualna. Starzec przytakuje, co wywołuje furię u Fiska. Matt oznajmia, że przyjmuje ofertę, ale pod dwoma warunkami. Po pierwsze Hand nigdy nie będzie robić interesów z Fiskiem, a po drugie Lady Bullseye zostanie wydalona z klanu, gdyż nie można jej ufać. Starzec mówi, że mogą się zgodzić na powyższe warunki. Izo znika, a Daredevil rozkazuje ninja wyrzucenie z budynku Kingpina i Lady B.

Matt zrzuca swoją maskę i zapewnia członków rady, że jest gotów do nich dołączyć. Ci zaznaczają, że nie jest to takie proste i oprócz zaakceptowania ich oferty musi jeszcze wykazać, iż jest godzien przywództwa.

Hell's Kitchen. Następnego dnia.
Dakota i Foggy próbują dostać się do domu Matta, ale nikogo nie zastają.
Fisk spogląda na miasto ze swojego biura, a za nim majaczy duch jego żony, drwiący z jego porażki.
Na dachu budynku Lady Bullseye rozmawia z Izo. Ma mu za złe, iż ją okłamał obiecując, że to ona zostanie przywódcą Hand. Izo przyznaje jej rację, ale nie zamierza przepraszać, mówił jej to, co potrzebował. Kobieta zapewnia go, że kiedyś go zabije. Izo odchodzi mówiąc, że musi stanąć w kolejce.

Foggy z Dakotą odkrywają, że drzwi domu Matta były otwarte. Po wejściu do środka znajdują notatkę, w której Murdock prosi, aby schować jego rzeczy do piwnicy, nie tłumaczy przy tym, kiedy wróci ani gdzie się udał, ale zdaje się, iż nieprędko się zjawi.

Gdzieś w kanałach Nowego Jorku Murdock w asyście Carlosa, White Tiger, ninja i członków rady udaje się w miejsce, gdzie rozpocznie się jego inicjacja. Matt jest świadom tego, jak trudna droga go czeka i zaczyna się modlić. Jednocześnie uśmiecha się, bo nie pamięta, kiedy ostatni raz to robił.

[Uwagi: W numerze znajduje się preview Dark Reign: The List - Daredevil, historia autorstwa Ann Nocenti i Davida Aji, przedruk Daredevil #191, spora liczba ilustracji i mini galeria wszystkich dotychczasowych okładek]

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500 Daredevil #500

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.