Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #115

Daredevil vol. 2 #115

Daredevil vol. 2 #115

"Lady Bullseye" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Szokujący finał historii "Lady Bullseye". Numer przepełniony Kung-Fu za sprawą walki Daredevila z Lady B i The Hand. Przy okazji Śmiałek będzie musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu.

Streszczenie

Mistrz Izo i Iron Fist przemieszczają się po dachach, śpiesząc na ratunek Murdockowi. Ten we własnym mieszkaniu walczy z owładniętymi przez Hand Black Tarantulą, White Tiger i oddziałem ninja. Do pokoju przez okno wpadają Izo z Randem, wyrównując szanse Matta na zwycięstwo. Daredevil nie może w pełni skupić się na walce, gdyż wciąż nie ma pojęcia, dlaczego to wszystko ma miejsce. Biegnie po schodach do swojej sypialni, gdzie zaskakuje go Lady Bullseye. Na piętrze pojawiają się pozostali, a mistrz Izo słusznie zauważa, że przy obecności tych wszystkich wysłanników Hand tutaj, ich mistrz został prawdopodobnie bez ochrony, po czym wyskakuje przez okno. Gdy Lady Bullseye spogląda za uciekającym starcem, Matt korzysta z jej nieuwagi i rzuca się na nią, po czym oboje spadają na dach pobliskiego budynku. Murdock uświadamia sobie, że jego przeciwniczka to ta sama osoba, która pojawiła się w jego gabinecie z rodzicami Milli [patrz poprzedni numer]. Po chwili na dachu pojawiają się pozostali wojownicy. Lady B wysyła LaMuerto i Angelę w pogoni za Izo. Iron Fist podąża ich śladem, a Matt staje do walki z Lady Bullseye i garstką jej ninja.

Na innym dachu, Izo bez trudu zabija dwóch strażników Hiroshiego, po czym obaj stają do walki. Hirochi nazywa starca zdrajcą, a ten ostrzega, że wybrał sobie złego posłańca, który nie wykonuje jego rozkazów i działa na własną rękę. Hiroschi twierdzi, że pomimo zmian w jego planach kobieta wykonuje wszystko zgodnie z jego rozkazami.

Daredevil walczy z Lady Bullseye i przez chwilę udaje mu się uzyskać przewagę. Wtedy pyta się kobiety, dlaczego ona i jej podobni zawsze uderzają w jego rodzinę i przyjaciół. W międzyczasie Black Tarantula i White Tiger pokonują Iron Fista i nieprzytomnego zostawiają na jednym z dachów. Lady Bullseye tłumaczy Murdockowi, że ich działania nie były atakiem na niego, tylko przygotowaniem go do przewodnictwa The Hand. Jej celem było zrobienie z jego przyjaciół jego osobistych poruczników i wyrwanie go z tragicznych wspomnień przeszłości. Przekonuje go, że zapewne poczuł ulgę, mogąc przekazać opiekę nad Millą jej rodzicom. Pomimo obietnic ogromnej władzy i mocy Daredevil zaciska pięści i atakuje Lady Bullseye, tym samym odrzucając ofertę. Matt działa jednak pod wpływem emocji, przez co zabójczyni zdobywa przewagę i pozbawia Śmiałka przytomności.

White Tiger i Black Tarantula docierają do Hiroschiego, który opala ucięty kawałek ręki. Master Izo uznał tę formę kary za żart i podczas walki obciął mu rękę.

Izo budzi Daredevila zadowolony z jego decyzji, bo chociaż wiedział, czego chce od niego Hand, nie wiedział, jaką decyzję podejmie on sam.

Dwa dni później. Matt mówi Foggy'emu, aby zadzwonił do prawników rodziców Milli i umówił ich na spotkanie, nie chce tak łatwo się poddać i zostawić żony. Jeśli chodzi o ninja i The Hand Izo zapewnił go, że póki co mają ich z głowy na jakiś czas i dodał, że mają po tamtej stronie swojego człowieka, który nawet jeszcze nie jest świadom, że pracuje dla nich.

W samolocie Lady Bullseye przeprasza za swoją niesubordynację i prosi o wybaczenie, Hiroschi mówi, że zajmie się nią, gdy już wylądują. Lady B informuje Carlosa, że lecą do Hiszpanii zrealizować plan B.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #115 Daredevil vol. 2 #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.