Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #113

Daredevil vol. 2 #113

Daredevil vol. 2 #113

"Lady Bullseye" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Matt kontynuuje swoją walkę z jednym z najgroźniejszych przestepców, z jakimi do tej pory się zmierzył - Lady Bullseye. Poza tym, kim jest tajemniczy starszy mężczyzna, zamieszany w walkę z The Hand i co wiąże go z przeszłością Murdocka?

Cytat

Danny Rand: "Master Izo? Really?"
Matthew Murdock: "Wait, you've heard of him?"
Danny Rand: "Yes. He was mentioned in the book of the Iron Fist... a few hundred years ago."

Streszczenie

Lord Hiroshi gani Lady Bullseye za wrobienie Murdocka w morderstwo. Chociaż miała dobre zamiary i chciała w ten sposób odciągnąć Murdocka od ich sprawy, sprawiła tylko, że ten zacznie szukać odpowiedzi i trafi do nich jeszcze szybciej. Lady B obiecuje swojemu władcy, że przypilnuje, aby Murdock był gotowy na "prezent", który chcą mu ofiarować.

W domu Murdocka Carlos i Matt zastanawiają się, dlaczego The Hand zaatakowało akurat teraz. Mistrz Izo uderza Śmiałka pałką za zadawanie niewłaściwych pytań i odpowiada, że wszystko z powodu Skrullów, którzy podmienili ich mistrzynię. Matt czuje pewną ulgę, gdyż właśnie ma nowe zajęcie, dzięki czemu może na chwilę uciec od niedokończonej sprawy z Dakotą [patrz poprzedni numer]. Izo przeszukuje szafki Murdocka w poszukiwaniu alkoholu, ale Matt powtarza mu, że w jego domu żadnego nie ma. W kuchni zjawia się Danny Rand oznajmiając, że również został zaatakowany przez ninja z The Hand. Gdy Dakota mówi mu, że niewidomy starzec pijący spirytus to mistrz Izo, Rand jest pod wrażeniem, gdyż czytał o nim w książce o Iron Fistach sprzed kilkuset lat. Po tych słowach w pomieszczeniu zapada cisza.

Dakota gotowa jest wyjść od Murdocka, gdy dostaje telefon od detektywa Kurtza, Matthew słyszy jego głos w telefonie i wie, że czeka go kolejna ciężka noc.

Dakota zjawia się na miejscu zbrodni, gdzie znaleziono ciało zamordowanego świadka, który wskazał Daredevila jako sprawcę dwóch morderstw. Kurtz ostrzega Dakotę, iż lepiej aby tym razem Murdock miał na alibi kogoś więcej niż tylko ją. Kobieta oczywiście nie może powiedzieć mu o dwóch super herosach i pijanym starcu-mistrzu kung fu. Daredevil przygląda się im z dachu budynku i zastanawia się, kto jest za to odpowiedzialny. Działania nie przypominają stylu The Hand, ale zapewne ostatnie wydarzenia muszą być ze sobą powiązane. Pośród kropel deszczu udaje mu się usłyszeć czyjś śmiech wymierzony konkretnie w jego stronę. DD rusza na odnalezienie "źródła", a gdy to mu się udaje, jest zaskoczony pulsem swojej przeciwniczki, który jest tak spokojny, jakby ta właśnie spała. Lady Bullseye atakuje Śmiałka i mówi mu, że gra się dopiero rozpoczęła. Słysząc jej pseudonim, Matt zastanawia się, czy jest jakimiś pomocnikiem Bullseye'a, ale nie wyczuwa na niej jego zapachu. Nawet w ferworze walki jej puls pozostaje bez zmian, ruchy są szybkie i celne jak u samego Bullseye'a, na szczęście dużo słabsze. Na dachu pojawia się pięciu ninja z The Hand, a Lady B oznajmia, że to początek, a gdy skończą, co zaplanowali, każda część jego życia i każda bliska mu osoba zostanie przez nich dotknięta. Po tych słowach kobieta znika, a Matt staje do walki z wyszkolonymi ninja. Z pomocą przychodzi mu mistrz Izo. Po pokonaniu przeciwników Matt próbuje namierzyć Lady Bullseye, ale bez skutku. Jest zdenerwowany i zaniepokojony tym, co usłyszał od zabójczyni. Izo próbuje go uspokoić i mówi mu, aby zastanowił się nad swoim działaniem, gdyż póki co robi dokładnie to, co zaplanowało The Hand.

Matt z Dakotą jedzie do Milli, gdy w tym czasie Danny Rand i Luke Cage mają zaopiekować się Foggym i Betty, a Carlos i Izo odszukać The Hand. Natrafiają na jednego ninja, śledzą go aż do jego kryjówki, gdzie ginie z ręki Izo.

Z samego rana Matt wchodzi do szpitala psychiatrycznego i żąda spotkania ze swoją żoną, ale jest zbywany przez recepcjonistkę. W końcu dziewczyna mówi, że Milla została wczoraj zabrana z ośrodka przez swoich rodziców.

W kryjówce The Hand Carlos ogląda zdjęcia rozwieszone na ścianach. Na jednym z nich jest Wolverine przekreślony czerwonym X. Na innym rozpoznaje Angelę Del Toro, znaną jako White Tiger.

Angela wchodzi przez okno do mieszkania, zmęczona po nocnym patrolu. W środku czeka już na nią Lady Bullseye w asyście ninja. Zabójczyni bez skrupułów przebija Angelę swoim mieczem, po czym obiecuje, że jej nowe życie będzie dużo lepsze.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #113 Daredevil vol. 2 #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.