Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #112

Daredevil vol. 2 #112

Daredevil vol. 2 #112

"Lady Bullseye" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Ninja z organizacji Hand powracają do Nowego Jorku, wspomagani przez tajemniczą Lady Bullseye. Nie wiadomo jeszcze, co jest obiektem ich polowania, ale na pewno nie będzie to dobra wiadomość dla Daredevila i jego przyjaciół.

Cytat

Dakota North (mówiąc o nocy spędzonej z Mattem): "Seriously, stop beating yourself up. You're human. It's not a sin."

Matthew Murdock: "I think you might be mistaken on that, actually."

Streszczenie

Dakota z wyrzutami sumienia budzi się w łóżku Matta. Jest zdziwiona jego nieobecnością, gdy po chwili zauważa za oknem policjantów wsadzających zapiętego w kajdanki Murdocka do radiowozu. Artykuł na pierwszej stronie gazety o morderstwach popełnionych przez Daredevila uzmysławia ją, co się stało.

Japonia, kilka miesięcy temu. New Avengers stoją nad ciałem Skrull-Elektry. Przygląda im się jeden z zamaskowanych wojowników The Hand.

Tygodnie później. Po śmierci Elektry, The Hand zostało podzielone i między jej członkami dochodziło do nieustannych walk miedzy sobą. Czterech pozostałych władców nie wiedziało, komu ufać. Jeden z nich, Lord Hirochi, w czasie kryzysu wysyła swoją wojowniczkę, Lady Bullseye, z misją do Nowego Jorku.

Nowy Jork, dziś. Lady Bullseye w cywilu spotyka się ze swoim poddanym, Hiro. Mówi mu, że musiała wrobić Murdocka, aby nie przeszkadzał w ich misji. Ich następny cel powinien być już gotowy.

Carlos LaMuerto budzi się w swoim zdewastowanym mieszkaniu. Do pomieszczenia wpadają wojownicy The Hand, których zadaniem jest poddać Carlosa próbie. Ten nie czekając na tłumaczenia atakuje napastników. Całej akcji z daleka przyglądają się Lady Bullseye i Hiro. Black Tarantula wyskakuje przez okno na pobliski dach w celu przeniesienia walki z dala od niewinnych osób. Po zabiciu wszystkich przeciwników Carlos ucieka. Lady B jest pod wrażeniem zdolności Latynosa, ale poczeka z ostateczną decyzją dopóki, dopóty nie sprawdzą drugiego osobnika.

Murdock siedzi w pokoju przesłuchań, gdy za weneckim lustrem w pokoju obok Kurtz kłóci się ze Slaterem, który zatrzymał Murdocka pod zarzutem morderstwa. Ich sprzeczkę przerywa pojawienie się Dakoty, która zabiera Kurtza na słowo. Po chwili Slater wypuszcza Murdocka, a ten nawet nie pyta się, dlaczego. Na zewnątrz czeka już na niego uśmiechnięta Dakota, na którą Matt jest wyraźnie rozgniewany, a to dlatego, iż powiedziała policji o tym, że spędzili razem ostatnią noc, więc Matt nie mógł nikogo w tym czasie zabić. Murdockowi nie podoba się, że ujawniła tę informację. Kobieta prosi, aby porozmawiali o tym w jakimś innym miejscu.

Wieczorem, Danny Rand przekazuje karton z żywnością do jednego z przytułków. Idąc ulicą wyczuwa czyhające zagrożenie i zachęca napastników, aby przeszli do rzeczy. Iron Fist bez problemu rozprawia się z wojownikami The Hand, a ostatniego z nich pyta, czemu go zaatakowali. Gdy ten zaczyna mówić o jakiegoś rodzaju teście, zostaje przebity mieczem rzuconym z większej odległości. Rand zauważa tylko zarys dwóch uciekających osób. Skacząc po dachach Hiro pyta Lady Bullseye, dlaczego przerwała test, a ta odpowiada, że widziała wystarczająco dużo, a w przypadku ludzi takich jak Rand lepiej, żeby nie wiedzieli, z czym mają do czynienia.

W drodze do domu, Matt rozmawia z Dakotą o tym, co zrobiła. Murdock obawia się, że informacja o ich wspólnej nocy może łatwo wyciec i trafić na pierwsze strony tabloidów. Poza tym nie może on sobie wybaczyć tego, że zdradził żonę. Chociaż Dakota przekonuje go, że oboje są winni, Matthew zaznacza, że on odbiera to inaczej, zwłaszcza że nie stało się to po jednej z zakrapianych imprez, a on sam pożądał jej, co go denerwuje i potęguje poczucie zdrady. Kobieta zauważa, że drzwi do mieszkania są otwarte, Matt mówi, że w środku wyczuwa dwie osoby. Po wejściu zastają na podłodze związanego i nieprzytomnego Carlosa LaMuerte. Z kuchni dobiega głos innego mężczyzny, który przeprasza za obezwładnienie Carlosa, ale nie był zbyt skory do rozmów. Narzeka również na brak alkoholu w lodówce Murdocka. Dakota i Matt wchodzą do kuchni, gdzie zastają podstarzałego Azjatę, który przedstawia się jako mistrz Izo i oznajmia, że razem zniszczą The Hand.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #112 Daredevil vol. 2 #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.