Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #111

Daredevil vol. 2 #111

Daredevil vol. 2 #111

"Lady Bullseye" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Tego się nie spodziewaliście: poznajcie Lady Bullseye! Kim jest ta postać? Czego chce od Matta? I po czyjej stronie stoi?

Cytat

Matthew Murdock: "Besides, I don't go out every Night."

Dakota North: "Sure you don't."

Matthew Murdock: "I don't."

Dakota North: "And I never eat chocolate. Oh wait, I'm lying."

Streszczenie

Lady Bullseye stoi na dachu, spoglądając na wschodzące nad Nowym Jorkiem słońce, po czym skacze w dół.

Matt przyprowadza Dakotę do Danny'ego Randa, który z pomocą swojej mistycznej wiedzy generuje energię Chi kobiety w miejscu rany postrzałowej [patrz poprzedni numer], co powinno przyśpieszyć jej proces leczenia.

Wychodząc z budynku Randa, Matt i Dakota są obserwowani przez Lady Bullseye. Ta zaczyna przemieszczać się, skacząc po dachach i rozmyślając o swoim idolu, którego metod nie pochwala.

Tokyo, wiele lat temu. Bullseye wpada do kryjówki lokalnej Yakuzy, bez problemu zabijając wszystkich jej obecnych członków. Całej akcji przygląda się dziewczyna zamknięta w klatce wraz z innymi porwanymi dziećmi. Jest zachwycona i zafascynowana ruchami Bullseye'a. Udaje jej się dosięgnąć klucz od zamka, przypięty do nieboszczyka. Po uwolnieniu się zabija nadchodzącego napastnika i odchodzi. Od tego dnia żaden mężczyzna nie dotknął jej bez pozwolenia.

Matthew z Dakotą spacerują po parku, rozprawiając nad zdolnościami Randa, które nie ograniczają się tylko do kopania i bicia. Kobieta skarży się jeszcze na niewielki ból ręki, na co Matt oferuje jej nauczenie kilku rozciągających technik. Zanim jednak to zrobi, znika na chwilę, by zatrzymać kilku drobnych złodziejaszków gdzieś w okolicy.

W ciemnym zaułku Lady Bullseye zabija dwóch podrzędnych rzezimieszków, oszczędzając jednego, który ma przekazać wszystkim w okolicy, kto zabił jego kumpli.

Murdock ćwiczy z Dakotą w swojej małej salce treningowej. Zaczynają rozprawiać nad kłamstwem i ukrywaniem prawdziwego "ja" przed ludźmi. Po krótkiej "sesji terapeutycznej" wracają do ćwiczeń. Matt koryguje postawę Dakoty, a za chwilę w namiętnym pocałunku lądują na podłodze.

Lady Bullseye spotyka się z lordem Hirochi, informując go o postępach swojej akcji zwiadowczej. Dwa pierwsze cele na liście Hirochiego to Danny Rand i Carlos Lamuerto, pozostałych, Logana i starego człowieka, nie udało jej się zlokalizować. Dodaje jednak, że namierzyła Murdocka, na co Hirochi stanowczo zabrania jej zajmowania się nim, przynajmniej nie teraz, co mogłoby narazić ich na wykrycie. Zabójczyni zapewnia, że Murdock będzie zajęty przez najbliższe kilka dni.

Słońce wstaje w Hell's Kitchen, gdy Matt budzi się w łóżku obok nagiej Dakoty. Wie, że źle postąpił i zdradził swoją żonę, która obecnie jest zamknięta w zakładzie psychiatrycznym, ale mimo tego nie czuje się źle. Sięga za drzwi po poranną gazetę, której tytuł z okładki mówi o podwójnym morderstwie popełnionym przez Daredevila i zeznaniach naocznego świadka tego zdarzenia.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #111 Daredevil vol. 2 #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.