Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #42

Daredevil vol. 2 #42

Daredevil vol. 2 #42

"Lowlife" - Part 2

Postacie
Cytat

Tara Wods: "You like my new sweater?"
Matthew Murdock: "Nice try."

Streszczenie

Milla Donovan siedzi na dachu budynku, wsłuchując się w miasto. Dołącza do niej jej przyjaciółka, zaniepokojona faktem, że kobieta wyszła bez słowa ze spotkania. Milla prosi ją, aby opisała wygląd twarzy Daredevila na tyle, na ile ją było widać. Koleżanka spełnia jej prośbę i zauważa że Milla jest zadurzona w niewidomym bohaterze. Początkowo kobieta zaprzecza, chociaż wie, że niepotrzebnie. Jej przyjaciółka stara się pomóc i mówi, że według gazet to sławny prawnik. Pyta się, czy Milla byłaby w stanie rozpoznać głos Daredevila. Ta odpowiada twierdząco.

Tłum ludzi stoi w kolejce do klubu 616. W zaparkowanej przed lokalem limuzynie siedzi częściowo roznegliżowana blondynka, dziany okularnik i diller oferujący im najnowszy narkotyk - MGH (Mutant Growth Hormone). Mężczyzna zapewnia swojego klienta, że jego towar jest najwyższej klasy, a fiolka, którą trzyma w rękach, zawiera dawkę hormonu od samego Spider-Mana. Kiedy klienci zostają już przekonani do zakupu, ich samochód nagle przewraca się na bok. To sprawka Daredevila. Śmiałek wyciąga kobietę i mężczyznę w okularach, po czym wyciąga od dilera informacje na temat miejsca pobytu jego szefa, The Owla. Kiedy Devil odchodzi, zostawiając dilera dla nadjeżdżającej policji, ten dzwoni do swojego pracodawcy mówiąc, że Daredevil właśnie udał się do niego.

Trzy minuty wcześniej. Anad opowiada Owsleyeowi zabawną gangsterską historyjkę. Dzwoni telefon. Anad dostaje informację o zbliżającym się Daredevilu i w tej chwili jest pięć bloków od nich. The Owl gotów jest zabić intruza, jednak Anad uspokaja go mówiąc, że muszą zrobić to tak, jak zaplanował. Leland gra od tej pory milczącego ważniaka, a Anad zajmie się gadaniem, tak działał sam Kingpin i tak to powinno wyglądać. Jeden z podwładnych przekazuje informację, że Śmiałek właśnie przybył. Po chwili Daredevil przez okno wpada do pomieszczenia. Od razu rzuca się na Lelanda, przewracając przy okazji stół. Owsley milczy. Wtedy wtrąca się Anad, zwracając się do Devila per Murdock. Informuje, że naruszył właśnie teren jego klienta. Matt wyczuwa znajdującą się w pomieszczeniu kamerę i zrywa ją swoją pałką. Następnie chwyta Anada pytając się, co niby chciał osiągnąć nagrywając go. Ten mówi, że status quo, jaki istniał między Daredevilem a Fiskiem, przestał istnieć i Owl nie będzie tego tolerował. Jeśli Murdock jeszcze raz wtargnie do ich "biura", będą zmuszeni wezwać policję. Śmiałek zostawia Anada, podchodzi do milczącego cały czas Lelanda i mówi mu, że nie dziwi się, iż Vanessa Fisk nie chciała sprzedać mu udziałów. Anad cały czas upomina Devila, aby przestał niepokoić jego klienta. Wtedy Murdock rzuca się na niego i wyciąga z kieszeni jego marynarki dyktafon, który zabiera i odchodzi, dodając że Anad musiał pomylić go z kimś innym, skoro cały czas zwracał się go niego „Murdock”.

Posiadłość Rosenthala. Rosenthal stojąc przy basenie rozmawia ze swoim doradcą, który zauważa, że proces z Murdockiem może zakończyć się dla niego fiaskiem. Reporterzy od kilku miesięcy próbujący zdobyć dowody na podwójną tożsamość prawnika nie znaleźli nic, a ich informator z FBI zniknął. Rosenthal nie zamierza jednak się poddawać i pójść na ugodę. Pyta się, jaki jest najgorszy możliwy dla niego scenariusz. Doradca oświadcza, że może stracić nawet swoją gazetę. Mężczyzna mówi, że musi to przemyśleć.

Matt pod eskortą Jessicki Jones zmierza w stronę kancelarii, gdy zaczepia go namolna reporterka, Tara Woods. Murdock rozpoznaje kobietę po głosie, gdyż od kilku miesięcy stoi przed jego domem, nawet teraz, gdy wszyscy inni dziennikarze dali sobie już spokój. Matt zbywa ją swoją odpowiedzią proponując, aby w końcu sobie odpuściła. W biurze na Murdocka czeka Milla Donovan. Mężczyzna jest zaskoczony, ale stara się to ukryć. Milla dziękuje mu za uratowanie życia, jednak Matt mówi, że musiała go z kimś pomylić. Kobieta dotyka jego twarzy, tak samo jak dotknęła wcześniej twarzy Daredevila [poprzedni numer - Foxdie], po czym dodaje, że chciała po prostu jeszcze raz z nim porozmawiać. Nastaje cisza.

Rosenthal pływa w swoim basenie. Gdy podpływa bliżej brzegu, zauważa stojąca tam osobę dużej postury i leżące na ziemi, dymiące się cygaro.

Głowa Rosenthala unosi się na wodzie, niedaleko reszty jego ciała.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.