Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #41

Daredevil vol. 2 #41

Daredevil vol. 2 #41

"Lowlife" - Part 1

Postacie
Cytat

Wilbur Day do Matta: "You, You're the Kingpin. You've always been the Kingpin!!"

Streszczenie

Dwie kobiety, idąc jedną z ulic Hell's Kitchen, rozmawiają o nostalgii. Jedna z tych kobiet jest niewidoma i ma na imię Milla. Gdy koleżanki rozstają się, Milla przechodzi przez ulicę, lecz nie słyszy nadjeżdżającej ciężarówki. Pisk opon przeplata się z warkotem silnika i krzykiem drugiej kobiety. Znikąd pojawia się Daredevil, który korzystając ze swojej laski wlatuje przed ciężarówkę i chwyta niewidomą kobietę. Nie jest jednak w stanie wyhamować i wraz z Millą przebija się przez szybę sklepowej witryny. Kobieta jest w szoku, Devil zauważa, że jest niewidoma, wyjaśnia jej więc, co się stało i wyjmuje z jej ramienia kawałek szkła. Zjawia się koleżanka Milli, której DD poleca zadzwonić po pogotowie, po czym przeprasza za zajście i rozbitą szybę i odchodzi. Mill po jego zniknięciu wypowiada "dziękuję".

Biuro prawnicze Nelson & Murdock. Do Matta przychodzi Wilbur Day znany również jako Stilt-Man. Rozmawia z Murdockiem przekonany, że zgodnie z ostatnimi doniesieniami prasy jest on Daredevilem. Matthew oczywiście zaprzecza. Wilbur nie zważając na jego słowa, rzuca mu na stół walizkę ze swoim strojem i ogłasza, że rezygnuje ze swojej przestępczej działalności. Murdock pyta się, co ma niby z tym zrobić. Day sugeruje, żeby zaniósł to swojemu kumplowi Daredevilowi. Przy okazji wyjaśnia mu, dlaczego jeszcze nie zginął, gdyż normalnie to nie miałoby znaczenia, czy gazety kłamią czy piszą prawdę, ktoś już dawno sprzątnąłby go, tak dla pewności. Ale to niemożliwe, gdyż cały przestępczy światek po prostu się go boi. Stilt-Man mówi mu to tylko dlatego, że właśnie zrezygnował i nie będzie się już budził w środku nocy zlany potem w obawie, że dopadnie go Człowiek Bez Strachu. Wszyscy inni twierdzą, że nie wykonali jeszcze żadnego ruchu w stronę Murdocka, gdyż próbują sprawdzić, co zamierza. Jednak prawda jest taka, że boją się go na śmierć i w tym biznesie do tej pory była tylko jedna osoba, której tak bardzo się obawiali - Wilson Fisk, The Kingpin. Wilbur wyjeżdża z miasta, gdyż Vanessa Fisk wyprzedając terytorium swojego męża, zapomniała poinformować kupujących, że był jeden szaleniec, z którym nie chciała robić interesów i dopuścić go do jakiejkolwiek władzy. To stary "znajomy" Daredevila, mutant znany jako The Owl. Więc gdy tylko Vanessa zebrała pieniądze ze sprzedaży, powiedziała Owsleyowi, że nie ma na co liczyć i wyjechała. Zaraz po tym Leland postanowił przejąć dawne terytorium Fiska siłą, atakując obecnych właścicieli. W efekcie czego dziewczyna Wilbura leży w szpitalu ze złamanym kręgosłupem, a on sam ma złamaną rękę. Krzyki dochodzące z biura usłyszał nowy ochroniarz Murdocka, Melvin Potter, który sprawdza, czy wszystko w porządku. Złość Daya rośnie jeszcze bardziej, gdy widzi swojego dawnego wspólnika [Potter jako Gladiator działał kiedyś razem ze Stilt-Manem - Foxdie] pracującego teraz dla Murdocka. Wychodząc krzyczy do Matta, że to on jest Kingpinem i był nim przez cały czas. Matthew życzy Dayowi szczęścia w dalszym życiu i dodaje, że pomylił go z kimś innym.

Matt spogląda na walizkę zostawioną przez Wilbura i myśli o Owlu, który zdaje się być jego nowym problemem. Do pokoju wchodzi Foggy pytając, o co chodziło jemu poprzedniemu gościowi. Murdock stwierdza, że chyba pora, aby znowu "ubrudził" sobie ręce. Foggy ostrzega, że są w trakcie milionowego procesu o odszkodowanie od gazety, która opublikowała jego tożsamość, więc lepiej, żeby nie zrobił czegoś głupiego.

Daredevil, demolując przestępcze meliny i burdele, poszukuje informacji na temat Owsleya. Dopada jednego z jego ludzi i trzymając go za nogę wystawia przez okno, po czym pyta się, gdzie jest jego szef.

Ten sam oprych stoi tym razem przed Owlem i opowiada o całym zajściu. Daredevil na koniec spalił torbę z pieniędzmi, którą mężczyzna miał przy sobie i kazał przekazać Owlowi, że "dorwie go jako ostatniego". Leland wpada w furię, zwraca się do swojego pomocnika Anada mówiąc, że zgodnie z ich założeniami Murdock miał nie stanowić problemu z uwagi na trwającą aferę z ujawnieniem jego podwójnej tożsamości. Jak się jednak okazuje, to szaleniec pozbawiony strachu. Anad próbuje uspokoić swojego szefa wyjaśniając, że nie mogą go tak po prostu zabić, muszą go w jakiś sposób przechytrzyć. Póki co proponuje go ignorować i czekać, jak dalej potoczą się wydarzenia. Owl milczy, po czym wpada w szał, zabijając swojego żołnierza, którego dorwał wcześniej Daredevil.

Milla budzi się w środku nocy, nie może przestać myśleć o Daredevilu.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.