Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #20

Alias #20

Alias #20

"The Underneath" - part 5

Postacie
Cytat

(Wymiana opinii na temat Avengers)
Jessica Drew: "Don't like them too much."
Jessica Jones: "Buncha fuckin' frat boys is what they are."
Jessica Drew: "Exactly."

Streszczenie

Ledwie Jessica dochodzi do siebie, ponownie zostaje porażona energią przez Jessikę Drew, która mówi, że właśnie dowiedziała się o zniknięciu Mattie Franklin i słyszała, że ona jest ostatnią osobą, która ją widziała. Wraz z kolejnym wyładowaniem, powtarza pytanie, co z nią zrobiła. Jess wyrzuca z siebie, że sama szuka dziewczyny i dzwoniła do niej w tej sprawie, a nawet zostawiła kilka wiadomości. Drew ostrożnie wyjmuje komórkę i sprawdza wiadomości, a potem z raczej zakłopotaną miną pomaga Jessice wstać i pyta, co właściwie się dzieje. W ramach odpowiedzi, Jones uderza ją w twarz z taką siłą, ze wpada do kuchni i rozwala stół. W chwili, kiedy zaczyna żałować zniszczonego stołu, dzwoni jej komórka. Ben Urich mówi, że Jameson chciałby z nią porozmawiać jak najszybciej. Jessica zgadza się, ale mówi, że przyjdzie z kimś.

Jakiś czas później, obie Jessiki i Ben gnieżdżą się na kanapie w salonie Jamesonów, podczas gdy Jonah przygląda im się, pobladły. Po chwili wychodzi, zostawiając ich ze swoją żoną. Ona usprawiedliwia go mówiąc, że to przez nadmiar stresu i wyjaśnia, że zaopiekowali się Mattie kiedy została sierotą, chociaż ludzie odradzali im to, a słysząc, co jej się przytrafiło nie mogą w to uwierzyć. Dla jej męża Mattie była jak córka, której nigdy nie miał, a ponadto uważa, że widział w niej szansę na naprawienie swoich rodzicielskich błędów, dlatego szczególnie się przejął. Dotknął go też fakt, że jego przybrana córka bawi się w superbohaterkę, bo wszyscy znają jego stosunek do bohaterów. Ona sama wiedziała, że Mattie ma jakieś zdolności, ale nie wiedziała o jej drugim wcieleniu. Z tym jednak poradzą sobie jak już będzie po wszystkim, bo teraz najważniejsze jest odnaleźć dziewczynę. Zapytana, pani Jameson przyznaje, że nie wiedzą dokładnie, kiedy Mattie zaginęła, bo chciała być samodzielna i mieszkała osobno, a nie widzieli się przez kilka miesięcy. Wie, że powinni zawiadomić policję, ale wie też, że jeśli to zrobią, wszyscy wrogowie jej męża będą się czepiać Mattie, żeby tylko mu dogryźć, dlatego najpierw chcą się upewnić, ze wyczerpali wszystkie możliwości i chce wiedzieć, czy Jessica może im pomóc.

Później. Obie Jessiki postanowiły połączyć siły i wróciły do biura Alias Investigations, żeby jeszcze raz przejrzeć dowody. Jones przeszukuje Internet, podczas gdy Drew prowadzi monolog na temat pracy detektywa, oglądając przy tym jej zdjęcie. Zauważa, że mają wspólną znajomą - Carol Danvers i pyta, czy Jessica należała do Avengers. Okazuje się, że obie mają do nich podobny stosunek, co sprawia, że zaczynają się dogadywać i Drew w końcu przeprasza za swój wcześniejszy atak. Pyta, jak Jones zdobyła swoje zdolności, a ta stwierdza, że to przez radioaktywną gumę do żucia, a następnie obie dzielą się spostrzeżeniami na temat wad bohaterskiego fachu. Ta część rozmowy kończy się jednak tuż po dyskusji o pogrubiającym spandeksie, bo Jess znajduje to, czego szukała.

Wkrótce docierają pod adres, gdzie powinien mieszkać Denny. Lokal trochę do niego nie pasuje, ale postanawiają sprawdzić go i tak. Zdolności Jessiki Drew pomagają dostać się do budynku, a Jessica Jones odnajduje właściwe mieszkanie, używając swojego telefonu, po czym kopniakiem wywala drzwi. W środku nie zastają nikogo, więc przeszukują mieszkanie. Pod łóżkiem, Jess znajduje notatkę, na podstawie której stwierdza, że Denny i jego kumple chcą zabić Mattie. Drew natychmiast dzwoni do swojego znajomego agenta, który sprawdza dla niej aktywacje karty kredytowej Denny'ego. Ostatnio wynajął pokój w hotelu Matador, więc tam właśnie postanawiają się udać.

Jakiś czas później, zjawiają się w hotelu i roztaczając swoje wdzięki, wyciągają od recepcjonisty numer pokoju Haynesa. Na górze, zatrzymują się pod drzwiami, ponieważ ze środka dobiegają krzyki. Wygląda na to, że ktoś próbował przeszkodzić Denny'emu w interesie z Owlem i teraz tamten chce zmusić Mattie, żeby go zabiła. Kiedy okazuje się, że tym nieszczęśnikiem jest Speedball, obie Jessiki postanawiają wkroczyć do akcji. Wpadają do środka przez drzwi i rozstawiają wszystkich po kątach ostrzegając, że przyszły tylko po dziewczynę i nikomu nic się nie stanie, jeśli oddadzą ją po dobroci. Niestety, zaskoczony Speedball traci kontrolę nad swoimi zdolnościami i wszystko tonie w bąblach.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.