Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #19

Alias #19

Alias #19

"The Underneath" - part 4

Postacie
Cytat

(Dwie pielęgniarki rozmawiają o Jessice.)
Nurse 1: "She says she's a super hero."
Nurse 2: "Oh, yeaaah. She's the Scarlet Witch. I recognize her."
Nurse 1: "She looks like shit."
Nurse 2:  "She's on something. They're all on something."

Streszczenie

Jessica jest zaskoczona widokiem Mattie. Plan zakładał, że znajdzie jej tak zwanego chłopaka i przez niego dotrze do dziewczyny, ale teraz sprawy się skomplikowały. Mattie patrzy wprost na nią, ale zdaje się jej nie zauważać, więc Jessica zastanawia się, czym ją nafaszerowali i od samego patrzenia robi jej się żal dziewczyny. To wszystko i jej stan tylko utwierdza ją w przekonaniu, że dzieciaki nie powinny się bawić w bohaterów. Zastanawia się, czy powinna złapać dziewczynę i wiać, ale ryzyko zdaje się zbyt duże, więc odrzuca ten plan. Niestety nie ma innego. Sprawy toczą się jednak swoim torem i właśnie w tej chwili dziewczyna, którą poznała przed chwilą w łazience zwraca na nią uwagę Denny'ego. Tamten zagaduje, czy już się spotkali, więc Jess wymyśla fałszywe imię i próbuje podtrzymać rozmowę, podczas gdy przygląda mu się uważnie i dochodzi do wniosku, że to on jest facetem, o którym mówiła Madame Web, a ta scena pojawiła się w jej wizjach. Przypomina sobie, że ktoś miał zginąć w bójce i zaczyna panikować, powtarzając sobie w myślach, że nie chce tego. Zauważa też, że cały czas zastanawia się, co powiedziałby o tym Matt. Denny pyta ją, czy jest gliną, więc Jessica zaprzecza, ale kiedy ten naciska uznaje, że to dobra okazja, żeby się wycofać i wszystko przemyśleć. Nazywa go więc dupkiem i oświadcza, ze wychodzi, a wtedy jego nastawienie zmienia się całkowicie i prosi, żeby została. Jess postanawia zaryzykować i niby od niechcenia pyta, co takiego tu robią, że boją się glin. Denny mówi, że tylko się bawią i pyta ją czy coś bierze, a gdy Jessica potwierdza mówi, że może jej dać coś naprawdę mocnego. Jej nowa koleżanka zasłania oczy, a Denny budzi Mattie mówiąc, że potrzebuje czegoś od niej. Wszyscy gromadzą się w pobliżu, a on odsłania otwartą ranę na plecach dziewczyny i wyciąga z niej coś podobnego do pijawki. Wzrok Jessiki zaczyna pływać, a jej koleżanka mówi, że to wpływ oparów MGH [Mutant Growth Hormone - Gil] w powietrzu. Denny podgrzewa pijawkę nad ogniem, a kiedy zaczyna dymić, jeden z jego kumpli wciąga opary i jego oczy zaczynają błyszczeć. Jessica nie może dłużej na to patrzeć i rzuca się na niego z pięściami, ale cios tamtego wyrzuca ją przez ścianę. Pada na ziemię, powoli tracąc przytomność i stwierdza, że chyba złamała kręgosłup. Na chwilę zapada ciemność, a gdy ponownie otwiera oczy, widzi przez mgłę ochroniarza, który ją podnosi i pyta, gdzie ma ją wyrzucić. Zgodnie z poleceniem, kilka minut później, Jessica ląduje na stercie śmieci za lokalem.

Po kilku minutach ktoś staje nad nią i pomaga się podnieść. Tym kimś jest Ben Urich, który śledzi ją na polecenie Jamesona, chociaż nie wierzy w jego oskarżenia. Gdy Jessica dochodzi do siebie mówi, że prawie miała Mattie, ale tamci jej dokopali i pewnie już są daleko. Z jej opisu zajścia Ben wnioskuje, że w grę wchodzi MGH i wyjaśnia dokładnie jak to działa - daje zwykłym ludziom tymczasowe nadludzkie zdolności. Chodzą plotki, że najlepszy towar uzyskuje się z tkanek nadludzi, a nawet, że niektórzy z nich sprzedają swoją krew i organy. Najwyraźniej do tego ta banda ćpunów potrzebuje Mattie. Jessica stwierdza, że muszą coś zrobić, więc Ben pyta, czy znowu została bohaterką, bo skoro nikt jej za to nie płaci, tak właśnie to wygląda.

Wcześniej jednak, Jessica musi odwiedzić szpital. Na izbie przyjęć mówi, że potrzebuje szczególnego traktowania, więc pielęgniarka pyta, czy jest nosicielką HIV. Jessica wyjaśnia, że byłą superbohaterką i ma pewne nadludzkie zdolności, ale teraz pielęgniarka uznaje, że jest mutantem i wręcza jej specjalny formularz. W końcu udaje jej się dostać do lekarza, który stwierdza, że nie ma poważniejszych urazów, ale znalazł coś w jej krwi, o czym chciałby porozmawiać. To nie będzie jednak możliwe, ponieważ przeszkadza im wejście policjantów.

Gdzieś nad ranem, obolała, skrajnie wyczerpana i wściekła, Jessica wraca do domu. Ledwie trzyma się na nogach, więc stwierdza, że po zakończeniu tej sprawy będzie potrzebowała urlopu lub emerytury. Zdejmując buty, zauważa błysk w ciemności, a sekundę później zostaje powalona wyładowaniem energii. Kucając nad nią, Jessica Drew mówi, że to było jedyne ostrzeżenie, a teraz chce wiedzieć, gdzie jest Mattie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.