Avalon » Serie komiksowe » Alias » Alias #6

Alias #6

Alias #6

"B Level" - part 1

Postacie
Cytat

Malcolm: "I saw Thor once in person - I was in Central Park with my dad and Thor stopped down - and I swear to god it was the gayest thing I ever saw in my life."

Streszczenie

Jessica i Carol umówiły się na lunch w przytulnej małej knajpce. Po tym jak już pośmiały się ze Spider-Mana i posprzeczały, kto miał bardziej obciachową fryzurę w latach osiemdziesiątych, Carol pyta, jak u Jess wyglądają sprawy z facetami. Ta odpowiada, że nie wyglądają wcale, a wtedy pada pytanie, czy to prawda, że chodziła ostatnio z Cagem. Pytanie "kto ci o tym powiedział" wystarcza za całą odpowiedź. Dopiero po chwili, Jessica precyzuje, że właściwie to ze sobą nie chodzili. Carol stwierdza, że to dobrze, bo Cage ma opinię psa na kobiety - zwłaszcza te w kostiumach., co niejedna członkini Avengers może potwierdzić. Jessica z lekkim zażenowaniem stwierdza, że miała go za dobrego człowieka, na co jej koleżanka odpowiada, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ale skoro już się wydało, Carol chciałaby wiedzieć, jak było. Jess stwierdza, że była zbyt nawalona, ale ta odpowiedź nie zostaje zaakceptowana, a w przypływie współczucia, Carol oświadcza, że znajdzie jej faceta. Nie pomagają protesty, a jedno spojrzenie do notesu wystarcza, żeby znaleźć odpowiedniego kandydata. Kiedy pada nazwisko Scott Lang, Jessica stwierdza, że skądś je zna. Carol najpierw zachwala go jak może, a dopiero na końcu dodaje, że to Ant-Man. Jessica oświadcza, że nie zgadza się na randkę z Ant-Manem za żadne skarby świata i nie pomagają nawet przytyki, że interesują ja tylko niegrzeczni chłopcy, a potem dziwi się, że cierpi. Po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości, o którego właściwie Ant-Mana chodzi, Carol wręcza jej jego numer i każe zadzwonić. W tej chwili odzywa się jej komunikator, oznajmiając pilną zbiórkę Avengers. Jessica mówi, że zajmie się rachunkiem i każe jej iść ratować świat. Carol mówi, że muszą to wkrótce powtórzyć i znika za rogiem, a po chwili przechodnie pokazują sobie na niebie odlatującą Warbird.

Jessica wraca do pracy, co tym razem oznacza podszywanie się pod faceta na gejowskim chacie, żeby udowodnić klientce, że jej mąż woli chłopców i zdradza ją z nimi. Gdy wreszcie osiąga sukces i namawia go na spotkanie stwierdza, że to było całkiem zabawne, chociaż wymagało dość dużo pracy. Teraz wystarczy wydrukować zapis rozmowy i przesłać klientce namiary na miejsce spotkania, co powinno być ostatecznym dowodem w sprawie rozwodowej. Zmęczona wstaje od komputera i idzie do łazienki. Słyszy, że dzwoni telefon, a gdy wychodzi, by odebrać, zauważa, że w jej biurze pojawił się jakiś chłopak, który postanowił zabawić się w jej sekretarkę. Nie zadając pytań, wyrzuca do za drzwi, ale on mówi, że wpadł tylko się przywitać, bo jest jej fanem. To wydaje się co najmniej dziwne, ale chłopak twierdzi, że czytał o niej w Internecie i podziwia za to, co robi, a zwłaszcza, że robi to bez kostiumu. Potem obejrzał o jeden kryminał za dużo i wpadł na genialny pomysł, żeby ją odszukać i zapytać, czy może zostać jej pomocnikiem. Odpowiedź brzmi nie, ale musi zostać powtórzona kilka razy, bo chłopak wyjątkowo się nakręcił. Pomaga dopiero zamknięcie mu drzwi przed nosem. Jessica wraca do telefonu, ale znowu ktoś puka do drzwi. Myśląc, ze to znowu ten chłopak otwiera, każąc mu się wynosić, ale okazuje się, że tym razem to nie on, ale jakaś dziewczyna. Widząc, ze jest cała zapłakana, Jessica przeprasza i zaprasza ją do środka. Dziewczyna mówi, że potrzebuje jej pomocy i przedstawia się jako Jane Jones. Jessica pyta, czy przypadkiem nie są spokrewnione, a Jane odpowiada, że jej mąż, który zaginął, jest dalekim kuzynem Jess. Chodzi o Ricka Jonesa.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Alias #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.